nnn1

Jak je možné, že tam kde se dlouho neuklízí (např. půda) se objeví pavouci?

Nejlepší odpověď
GM

Protože tam mohou nerušeně spřádat svoje sítě.

Další odpovědi
verka

Kde se dlouho neuklízí? Tak to já mám doma nějaké spidermany. Stačí den a maj tam pavučinu zase.

kapka

No já myslím, že se tam vyloženě neobjeví, spíš tam odněkud přijdou na svých osmi nožkách. Ale je pravda, že dříve lidé prý věřili, že podobná „havěť“ se rodí ze špíny.
Na půdě se pavoukům daří právě proto, že tam mají klid a nikdo jim neničí sítě.
Do bytu lezou také, ale pokud jim někdo sítě neustále ničí, tak nemají šanci se zde usadit.

elektrikář

Na podzim malí a mladí pavouci cestují ve větru na svém vlákně. a pak si hledají nějaký klidný kout kde na ně neprší a není jim tolik zima.