jak je mozne ze stribro zcerna – koupila jsem nove nausnice a cast ktera se dava do ucha je cerna da se s tim neco delat

Nejlepší odpověď
BEAES

Černání stříbra je způsobeno hlavně černým sulfidem Ag2S, který se vytváří na povrchu kovu působením sulfanu ebo jiných látek, schopných uvolňovat síru. Pokud sulfid rozpustíš a tím odstraníš, vynikne původní stříbrný lesk (do té doby, než se to znova znečistí).
Vyčistit se to dá, když povaříš znečištěný šperk s pár kousky alobalu.

Další odpovědi
mosoj

http://sbstra­de.cz/reklama­ce/reklamace/Bar­va.html

elektrikář

Reklamovat ucho u výrobce, náušnice také.

léčitelka

Kromě odborné odpovědi, kterou jsi dostala, ještě přidávám, že máš pravděpodobně v těle nějaký zánět.Nezčernají tady pouze náušnice, ale i prstýnek na ruce. Přijmi to jako fakt a nechej se vyšetřit u lékaře. Hlavně krev.. Třeba předejdeš vážné nemoci.

Zdroj: www.harmonie.blu­e4net.cz