annas

Jak je možné, že spisovateli Jaroslavu Haškovi prošla bigamie?

Nejlepší odpověď
kropitko

Protože tehdejší Československo sovětské zákony neuznávalo. Takže bylo jeho odsouzení neplatné.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/kultu­ra/portal/_zpra­va/60131

Další odpovědi
vagra

U nás se oženil s Jarmilou Mayerovou a v Rusku se se navíc oženil s Alexandrou Lvovou-kněžnou Šurou,jak ji tituloval.
Nebyl za mnohoženství odsouzen,protože v Rusku neměli v tomto směru moc velký pořádek v evidencích a obě země si stejně neuznávaly některé smlouvy.

Zdroj: V.E.-mírně upraveno