Jak je možné, že spící ptáci na větvi nespadnou?

Nejlepší odpověď
beer

Ptačí noha je k tomuto úkonu náležitě vybavena.
Při usednutí a pokrčení končetiny se napnou šlachy a tím sevřou prsty, svírající větev. Navíc jsou zvláštním způsobem vybaveny i prsty ptáků (pokožka), což tomu napomáhá – výstupky se vtlačují do zvláštních jamek ve šlachách.
Doplňuji:
Velmi pevné a „automatické“ sevření prstů tedy povolí jen tehdy, když pták povstane.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
bolak

„Proč ptáci při spánku nespadnou z bidýlka?
Ptáci zůstávají během spánku ve vzpřímené pozici díky šlaše, která vede po zadní straně nohou do pařátů. Reaguje na tlak na spodní stranu nohy, takže když pták usedne, vlivem jeho tělesné hmotnosti se šlacha smrští a pařáty se pevně stáhnou kolem bidýlka. Jakmile pták natáhne nohy a připraví se ke vzletu, šlacha se uvolní a sevření pařátů povolí.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/B%C5%AFh

arygnoc

Väčšina vtákov má uspôsobené nohy tak, že dokážu pevne zovrieť konár i počas spánku.
Že vták počas spánku nespadne, je povera – práve, keď povolí reflexívne zovretie (noha je v kľudovom stave zovretá, na jej otvorenie musí vynaložiť silu, vôľu) napr. v dôsledku snívania, môže spadnúť z bidla, konára.
Niečo by sa o tom vedeli narozprávať chovatelia vtákov.

www

Odpověď Bolak má chybný odkaz, proto si dovolím doplnit učebnicovou odpověď od Beer odkazem a dalo mně to práci 😁:

Zdroj: www.jablko.cz/Za­jimavosti/Pri­roda/Zajim_pri­ro_6.htm

Kamionacka09

Presne jak pisou predchozi.U ptaka je dobre ze nespadne,protoze kdyby spadl to by znamenalo ze usnul naporad.

briketka10

bolaku neklikl se nějak vedle na odkaz ?