Bronzový

Jak je možné, že si můj mozek vytvořil úplně nový a neznámý prostor?

Zase mluvím o jednom z mých snů; prostě se mi jednou zdálo, že jsem byla v jednom bytě, ale to není podstatné, důležité je, že si přesně pamatuji, jak ten byt vypadal, takže vím, že v životě jsem v takovém bytě nebyla! POkud se, jak zde píšete, sny tvoří zejména z toho, co jsme v životě viděli nebo zažili, jak je možné, že si můj mozek vytvořil vlastní místečko, vlastní interiér, který byl pro mě samou neznámým a překvapujícím?
Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak si myslím,že sny se netvoří jen z toho co jsme viděli a zažili,ale i z toho co bychom vidět a zažít chtěli,sny se mohou vytvářet i z naší fantazie,která je ve spaní snad ještě živější.

Další odpovědi:

Zlatý

A co je na tom divného ? Zkrátka tvůj mozek zřejmě umí vytvářet nové prostory.

Bronzový

Třeba jsi ten byt viděla někdy v TV... ty jsi to vůbec nemusela vnímat, ale mozek si pamatuje hrozně moc. to máš jak s lidima, kteří se probudí z komatu a najednou umí cizí jazyk. Nejspíš mozek zpracovával slovíčka např. z cizích filmů a pak si je dá najednou dohromady a ty umíš novej jazyk. :D

Bronzový

Určitě jsi neobjevila Ameriku. Pokud jsi celý život nebyla zavřená v jedné tmavé místnosti, určitě jsi viděla mnoho bytů a to nejen na návštěvě, ve filmech, v časopisech a pod. A je možné, že ten tvůj byt ze sna vznikl různou kombinací některých detailů objektů, které jsi už viděla a nějak je dal dohromady. Může to svědčit o tom, že máš kreativní mozek a mohla by ses uplatnit jako návrhářka, malířka, architekt , spisovatelka a podobně.

Bronzový

Tak mozek a jeho možnosti dle mě nebyl zcela prozkoumán.....využíváme ho údajně na pár procent takže bůhví co všechno dokáže. Občas se nad tím taky zamýšlím a připadá mi to jako by dokázal předvídat budoucnost. Samozřejmě věda je k tomu skeptická a hledají různé racionální vysvětlení...projekce podvědomí apod.

Zlatý

Jednak souhlasím s ice T a pak bych se tě zeptal : kam až si pamatuješ co jsi viděla . Je prokázáno že v člověku zůstávají pocity které měl při narození.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.