Klára K.

Jak je možné, že si můj mozek vytvořil úplně nový a neznámý prostor?

Zase mluvím o jednom z mých snů; prostě se mi jednou zdálo, že jsem byla v jednom bytě, ale to není podstatné, důležité je, že si přesně pamatuji, jak ten byt vypadal, takže vím, že v životě jsem v takovém bytě nebyla! POkud se, jak zde píšete, sny tvoří zejména z toho, co jsme v životě viděli nebo zažili, jak je možné, že si můj mozek vytvořil vlastní místečko, vlastní interiér, který byl pro mě samou neznámým a překvapujícím?
Děkuji

Nejlepší odpověď
iceT

Tak si myslím,že sny se netvoří jen z toho co jsme viděli a zažili,ale i z toho co bychom vidět a zažít chtěli,sny se mohou vytvářet i z naší fantazie,která je ve spaní snad ještě živější.

Další odpovědi
Drap

A co je na tom divného ? Zkrátka tvůj mozek zřejmě umí vytvářet nové prostory.

Třeba jsi ten byt viděla někdy v TV… ty jsi to vůbec nemusela vnímat, ale mozek si pamatuje hrozně moc. to máš jak s lidima, kteří se probudí z komatu a najednou umí cizí jazyk. Nejspíš mozek zpracovával slovíčka např. z cizích filmů a pak si je dá najednou dohromady a ty umíš novej jazyk. :D

Kelt

Určitě jsi neobjevila Ameriku. Pokud jsi celý život nebyla zavřená v jedné tmavé místnosti, určitě jsi viděla mnoho bytů a to nejen na návštěvě, ve filmech, v časopisech a pod. A je možné, že ten tvůj byt ze sna vznikl různou kombinací některých detailů objektů, které jsi už viděla a nějak je dal dohromady. Může to svědčit o tom, že máš kreativní mozek a mohla by ses uplatnit jako návrhářka, malířka, architekt , spisovatelka a podobně.

NikkiHeat

Tak mozek a jeho možnosti dle mě nebyl zcela prozkoumán...­..využíváme ho údajně na pár procent takže bůhví co všechno dokáže. Občas se nad tím taky zamýšlím a připadá mi to jako by dokázal předvídat budoucnost. Samozřejmě věda je k tomu skeptická a hledají různé racionální vysvětlení…projekce podvědomí apod.

mosoj

Jednak souhlasím s ice T a pak bych se tě zeptal : kam až si pamatuješ co jsi viděla . Je prokázáno že v člověku zůstávají pocity které měl při narození.