MichalTy

Jak je možné, že se želvy mohou dožít více nežli dvou století?

Nejlepší odpověď
beer

Poněvadž patří mezi dlouhověké živočichy.
Je to ze stejného důvodu proč mají jepice tak krátký život )) Jde o to, že jejich organismus takový způsob rozmnožování, stravování atd. umožňuje. Souvisí s tím také minimální množství jejich predátorů.

Další odpovědi
Hamon

A jak je možné, že se stromy dožívají tisíců let? Prostě tam mají nastavený metabolismus.

anonym

Mají pomalé životní tempo (pomalý metabolismus) a i díky tomu jejich organismus ´dlouho vydrží´. Pro srovnání se kukni třeba na kolibříky…
😉

anonym

Želvy se takového věku mohou dožít, ale vyjímečně. Rozhodně není věk 200 let běžný. Suchozemské želvy se dožívají (podle druhu a způsobu držení) i 100let, nejvyššího doloženého věku se dožívají největší želvy sloní.
http://www.zo­opraha.cz/zvi­rata-a-expozice/seznamte-se/5766-zelva-sloni-eberhard

bolak

Já myslím že on tohle všechno ví, akorát se diví, jak je to vůbec možný. Mě to taky zajímá, v přírodě totiž obecně platí pravidlo že čím větší živočich, tím delšího věku se dožívá (viz včela-pes-kůň-slon), a želva je právě v tomhle směru výjimkou. Další známá věc, která by to mohla vysvětlovat, je že čím je živočich línější, tím větší má šance na delší život, ale proč se teda taky lenochod nedožívá 150 let, nebo třeba hlemýžď?

Myslím že na tohle se ptá..

Drap

U některých druhů to je možné.

Kelt

Všechno záleží na rychlosti pohybu, rozmnožování, prostředí, predátorech a podobně. Základem všeho je zachování rodu, vychování nějakých nových generací. Největším nepřítelem všech živočichů je člověk. Až zjistí, že nějaká věc ze želvy se dá výhorně zpeněžit, poklesne průměný věk želev.

cochee

beer, s tou jepicí jsi vedle. Jepice žije až tři roky, podle druhu. Jepice není jen dospělec, který žije jen několik hodin až dnů a má za úkol pouze rozmnožit se a umřít hlady (má zakrnělé trávicí ústrojí). V larválním stadiu žije opravdu několik let.