mosoj

Jak je možné že se všichni rodíme se ženským mozkem ?

Teprve později tento mozek zblbne v mužský mozek. Ztloustne a víc váží.
Doplňuji:
Prosím to není pokus o vtip. To je vědecký fakt !!

Odpovědi
jirkajirka

To by mi tak nevadilo jak to proč se na světě namůže narodit chlap aby u toho nebyla ženská.?

anonym

To proto, abychom vrámci uctění předků uplatnili aspoň atavismy, kdyžuž nás evoluce připravila o rudimenty…
😉
No – někteří jsme si, nostalgicky, i rudimenty ponechali.
😁
___
Také jsem – vývojem „ztloustnul a vážím víc“ – jsem mozek?
Doplňuji:
Hmmm – nežertuju…
😉
Až hormonální změny v pubertě definitivně rozdělí pohlaví – nemyslím na první pohled viditelnou fyzickou stránku, ale další vývoj těla i ducha (rozumu?*).
A třeba i proto mají dneska některé sportovkyně (ženy) problém (uznání rekordu…).
Třeba i proto jsou někteří muži úspěšnější v typicky ´ženských´ aktivitách…
___
A třeba mužům mozek ´tloustne´ proto, že jde o jejich nejdůležitější orgán.**) Který i přesto strádá nedostatkem činnosti/podnětů.
___
*) netroufnu si odhadnout, který z termínů je výstižnější/správ­nější
**) funguje, obvykle, nejdéle

fandosaurus

Protože všichni čtou stupidní blesk..

mosoj

Pane mowla. Evidentně tápáte. Tak na vysvětlenou. S tím tloustnutím mozku jsem trochu nadsadil, je tím míněno zvětšení mozku. Je známo že mužský mozek váží cca o 200 g více než ženský a má jisté rozdíly v uspořádání.
Přesto všichni při narození, bez rozdílu, máme typ ženského mozku.

anonym

Hmmm…
A co se vám, pane mosojI, nelíbí na mém vysvětlení?
😉