Neonka

Jak je možné, že se uvolnila a zvedla ke hladině rybniční folie ?

Dnes jsem byla zkontrolovat zazimování jezírka a zjistila jsem, že folie se uvolnila, vyzvedl ji tlak spodní vody až k hladině. Folie nebyla poškozena. Nečekala jsem, že je něco takového možné, setkali jste se s tím už někdo ? Vodu zespoda folie jsme museli přečerpat zpátky navrch folie a ta si teprve potom klesla zpět ke dnu. Jak takovému jevu mám pro příště předejít ?

Nejlepší odpověď
poa.li

Pokud je pod fólií zdroj vody, asi tomu nepředejdete. Jestli tam není, pak je potřeba zamezit přístupu vody pod folii. Tedy- nesmí mít žádnou trhlinu, nebo díru a její okraje musí být nad úrovní hladiny… Čest práci..

Další odpovědi
venkovan

Pokud jste z jezírka vodu před zimou vyčerpali, tak nic neobvyklého při současném vysokém stavu spodní vody. Z fóliového rybníčku, pokud má pozvolné břehy a je řádně udělán se na zimu voda nevypouští a nesnižuje výrazně její hladina.

jandmil

Jak jsem již uváděl v jiné otázce. Na podzim s rybníčkem nic nedělám, nechávám všechny rostlinky i rybičky. Vše se pak upraví a vyčistí najaře.