Questman

Jak je možné, že se Kain a Ábel oženili, když byli spolu se svými rodiči a prarodiči jediní lidé na Zemi?

Nejlepší odpověď
bolak

Kdo tvrdí že se oženili? Třeba spolu jen žili na hromádce a plodili potomky.

Další odpovědi
fcoop

Vnitřní obsahové rozpory

V Bibli je řada událostí popisována rozdílně až protichůdně. Existují menší ale i významné odchylky v biblických příbězích.

Jádro Bible, Pentateuch, vznikl sloučením několika hebrejských tradic. Mnoho různých příběhů bylo splétáno do jediného se snahou zachovat z původních zdrojů většinu podstatného. Později byly texty upravovány a doplňovány, přesto je výsledkem mnohdy nesouvislé vyprávění s řadou rozporů a protichůdných tvrzení.

Kdy byla napsána Bible?
Kdo a kdy napsal Tóru?
Proč byla napsána Bible?
Původní zdroje Bible – úvod
Původní zdroje Bible – přehled

Zmiňme stručně jen některé všeobecně známé rozpory:

http://www.my­ty.cz/view.php?cis­loclanku=2007030011

arygnoc

Pretože je to rozprávka [pohádka].

Niekto z detstva vyrastie, dospeje, a prestane rozprávkam veriť.
Niekto im neprestane veriť nikdy.
Profitujú z toho kadejakí podvodníci (ako politici, cirkev a podobné šamani).

Niekedy tých, ktorí veria rozprávkam, nazývame hlúpymi (pre neschopnosť logicky rozmýšľať, pre neschopnosť vnímať realitu, argumenty).

Roman71

Bible v 5.kapitole 1.knihy Mojžíšovy 1.-2.verš uvádí:

1. To je kniha Adamových dějin. V den, kdy Bůh stvořil Adama, udělal ho k Boží podobě. 2. Stvořil je [jako] muže a ženu. Nato jim požehnal a nazval je Člověk v den, kdy byli stvořeni.

  • Potom došlo k událostem zapsaným v 3. a 4.kapitole 1.knihy Mojžíšovy (o tom se rozepisovat nebudu, možno vyhledat a přečíst na přiloženém odkazu).

A následují další verše:
3. A Adam žil sto třicet let. Pak se stal otcem syna ke své podobě, ke svému obrazu, a dal mu jméno Set. 4. A Adamových dnů potom, co se stal otcem Seta, bylo osm set let. Mezitím se stal otcem synů a dcer. 5. Tak všechny Adamovy dny, po které žil, dosáhly devíti set třiceti let, a zemřel.

  • v tuto chvíli nejpodstatnější druhá polovina 4.verše zmiňuje, že Adam s Evou byli dále plodní a měli další potomky (syny a dcery). Mohli se tudíž oženit s některou ze svých sester, dokud ještě nebyli v takovém stádiu nedokonalosti jako my v dnešní době a nehrozilo, že by měli postižené potomky.

V případě nejasností mi klidně napište zprávu.
Doplňuji:
Odkaz na další zajímavé čtení o Adamovi a Evě:
http://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/2009645?q=A­dam+a+Eva&p=par

Zdroj: http://www.jw­.org/cs/publi­kace/bible-online/nwt/knihy/1-Moj%C5%BE%C3%­AD%C5%A1ova/5/

Questman

Roman71
Hmm, takže Bible schvaluje incest ale ne retardované děti, tak to chcete říct? ;)

SteimlX

první teplej manželskej pár podle bible? hehe hezkej vtípek po ránu