Pepe32

Jak je možné, že se evropské země tak snadno vzdali svých kolonií?

A teď na tom tratí.

Nejlepší odpověď
Drap

Nemyslím, že to bylo tak snadné. Žádná země se nevzdala svých kolonií jen tak, jako dobrý skutek. Většinou byly příčinou vnitřní i vnější tlaky jak politické , tak společenské a celkový vývoj světové společnosti.

Další odpovědi
baghira

Protože evropské země – držitelé kolonií jsou povětšinou země demokratické, kde má veřejné mínění značný vliv. Kromě toho, spravování kolonií začalo být komplikované politicky a hlavně ekonomicky.

Nejvíc, kdo na tom tratí, jsou kolonie samotné. Kolonizátoři aspoň udržovali zákon a pořádek, dnes v bývalých koloniích vládne mafie a právo silnějšího. Odstrašující příklady jsou v Africe – například prosperující Rhodésie, výkladní skříň jižní Afriky versus současné peklo Zimbabwe…

kablik

Pepíčku32 máš li takovýto dojem, přečti si například toto

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Al%C5%BE%­C3%ADrsk%C3%A1_v­%C3%A1lka

anonym

Na to, že ses právě teď zaregistroval, jsi si mohl odpustit hrubku hned v tučném nadpisu.
Tebe ve škole neučili, že země jsou neživotné, takže „vzdaly“ je s ypsilonem?