Pokročilý

Jak je možné, že roste průměrná mzda, když lidé nakupují čím dál tím méně?Co dělají s těmi penězi navíc?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Abych pravdu řekl, moc lidí s průměrnou mzdou neznám. A vůbec žádný, kterejm peníze zbývají..

Další odpovědi:

Zlatý

Já osobně je cpu do polštáře protože má rád více pod hlavou. Raději se dobře vyspím než abych se přejedl.

Zlatý

Dávajú ich do tých menej nákupov. Priemerná mzda rastie, ale asi ste si nevšimli, ratú aj ceny.
Skôr by som sa opýtala, pri tomto pomere-rast mzdy:rast cien, ako to robia, že s tými peniazmi vyjdú?
Doplňuji:
Spomeňte si na štatiscký priemer:
sú dvaja ľudia. Jeden má celé kura, druhý má 2 krajce chleba...
výsledok:
v priemere každý človek má polovicu kuraťa a krajec chleba

Zlatý

Když vidím ty fronty plných vozíků u pokladen v supermarketech... KTEŘÍ lidé nakupují čím dál méně??

Stříbrný

Tomu se v makroekonomice říká rozevřené nůžky. když si (navzdory krizi) management zvýší smluvní platy o 30-40% řekněme, tak v průměru...v průměru ! vzrostou mzdy celé fabrice, ne ? jenomže, co si za to koupíte Vy ? kulový...jinak taky rozlišujte pojmy mzda reálná a nominální. nominál je balík peněz, reál je mzda vztažená k hladině spotřebitelských cen (bydlení, energie, potraviny, doprava, služby, léky...).
Doplňuji:
tedy, při inflaci 2% a nárustu mezd o 2% se efekt víceméně niveluje, že

Zlatý

Otázkou taky je, komu roste mzda. Já jsem to v okolí nikde nespozoroval.

Zlatý

Angličané rozeznávají tři druhy lži a sice: lež, secsakramenskou lež a jako nejhorší lež pak statistiku. Průměrné mzdy v tomto státě nedosahuje téměř 70% lidí. Poslední dobou rostou náklady především na stravu a pak na bydlení-nyní především u zbylé, cca třetinové skupiny osob dosud využívající regulovaného nájemného. Obecně určitě platí, že lidé méně nenakupují, ale jejich zájem se zaměřil na kvantitativní nákupy levného, byť méně kvalitního zboží. U část obyvatel se pak také snížil zájem o spotřebitelské úvěry, dílem ze zdravého rozumu a dílem proto, že nesplňují podmínky úvěrového scoringu bank. Zanedlouho začnou vánoční nákupy a zde náš člověk spotřebu téměř jistě dožene.

Zlatý

Průměrnou mzdu zvyšují především lidé s vysokými platy. Tito lidé s penězi nezacházejí tak, že by svou výplatu okamžitě utratili. Své peníze používají pro investice, nákup nemovitastí a pod. Proto se nezvyšuje tržba v maloobchodech.

Zlatý

Ty peníze navíc se cpou do chřtánu bezedné státní kasy ve formě daní!

Stříbrný

A ty jsi nezaznamenal(a), že rostou i ceny.Každým rokem (alespoň) u nás roste vodné a stočné, zvedá se cena za odvoz odpadu, cena za elektriku, další a další ceny.Takže o kolik se zvedne průměrná mzda, tak o tolik nás zase stát okrade jinde.I když já nepozoruji, že by mě ve firmě přidávali.Pracuji tam již pátým rokem a mám stále 10000 Kč čistého (sice někdy je to o něco víc, to když nám nařídí měsíčně dva přesčasy, ale toto také pak zvyšuje průměrnou mzdu).Takže průměrná mzda se nám zvyšuje počtem odpracovaných hodin a ne přidáním na mzdě.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.