Kepuč

Jak je možné, že pokud se člověk během spánku několikrát probudí, tak se cítí vyspalejší?

Spousta lidí si kvůli tomu nastavuje více budíků a po finálním probuzení se cítí méně unavení…

Odpovědi
Shaohao

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sp%C3%A1nkov%C3%BD_cy­klus#Ultradi.C3­.A1nn.C3.AD_pro­ces_.28sp.C3.A1nkov­.C3.A9_cykly.29

někde jsem četl, že jde o to, zda se probudíš v průběhu spánkového cyklu nebo mezi nimi. Pokud se probudíš během cyklu citíš se unaveně a zničeně, proto je dobré si spánek naplánovat tak, aby ses neprobouzel v průběhu, ale právě v tomto mezidobí. Naplánovat to lze třeba zde: http://sleepyti.me/

anonym

U mne to možné není, vzbudím-li se několikrát za noc, přes den to musím dospat.

Kura

Ještě jsem neslyšel, že by se někdo úmyslně v noci budil nastavením více budíků, považoval bych to za lehký masochismus.
;-P

BANAN93

Nevím, ale u mě to funguje, když si třeba nařidím budík o 20 min dříve než mám lézt z postele. Budík v mobilu zazvoní a zeptá se jesti odložit (o 10min) , nebo zrušit (jako že už lezu z postele) takže když ho takto 2× odložim tak mi přijde těch 20min polospánku docela dlouhých a jsem už takový svěží 🙂