Bronzový

Jak je možné že pes ví o bouřce a povodni dřív než příjde?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

cejtí ji ve vzduchu tím svým skvělým čichem (o to má zas mizernější zrak) - zvýšená vlhkost vzduchu, jeho větší ionizace apod. Taky mohou hrát roli instinkty (nás o ně příroda připravila, zůstal jen instinkt pohlavní a sebezáchovy)

Další odpovědi:

Bronzový

Rtepp , je to možné, ba co docela jisté a ne jen u psů, ale u většiny zvířat se zachovávají smysly , které "vyspělá civilizace" už dávno stratila. Možná se některé se ještě udržují u přírodních národů.
Jen si vemte, že i ta "hloupá" slepice pozná jestli bude déšť jen přeháňka a nebo jestli bude pršet déle. Když jde jen o přeáňku tak se maže schovat, když má pršet dýl tak klidně šmajdá dál v dešti.

Zlatý

To bude stejné, jako u mne. Sedím v hospodě, dozvím se tam o bouřce nebo povodni, no a pak teprve přijdu.

Bronzový

Já mám včely a ty jsou také poměrně slušný "barometr".Pokud ráno energicky vyletují a evidentně spěchají,změní se během dne počasí a bude pršet.Pokud se ráno loudají a na česně(vchod do úlu) se před odletem na chvilku zastaví,očistí tykadla atd. a pak teprve vyletí, tak ten den srážky nepřijdou.Během dne,pokud se hromadně vrací do úlu,na 100% bude během chvíle pršet,i když to třeba tak nevypadá.Podle mne citlivě reagují na změny tlaku vzduchu,cítí vodu(srážky)ze směru větru,atd.Zvířata jsou naprosto srostlá s přírodou a jakékoliv změny v přírodě je okamžitě ovlivňují.

Zlatý

Bouřku a změny počasí cítím asi tři dny předem, stejně jako mnoho dalších spoluobčanů. Lékaři o náš předpovídačích počasí mohou vypravovat mnoho hodin. Scházíme se totiž u nich v čekárně.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.