Avatar uživatele
rtepp

Jak je možné že pes ví o bouřce a povodni dřív než příjde?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, elektrikář, iceT, hanny 2, fablen, dougie, suaeda před 4717 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

cejtí ji ve vzduchu tím svým skvělým čichem (o to má zas mizernější zrak) – zvýšená vlhkost vzduchu, jeho větší ionizace apod. Taky mohou hrát roli instinkty (nás o ně příroda připravila, zůstal jen instinkt pohlavní a sebezáchovy)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ar

Rtepp , je to možné, ba co docela jisté a ne jen u psů, ale u většiny zvířat se zachovávají smysly , které „vyspělá civilizace“ už dávno stratila. Možná se některé se ještě udržují u přírodních národů.
Jen si vemte, že i ta „hloupá“ slepice pozná jestli bude déšť jen přeháňka a nebo jestli bude pršet déle. Když jde jen o přeáňku tak se maže schovat, když má pršet dýl tak klidně šmajdá dál v dešti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

To bude stejné, jako u mne. Sedím v hospodě, dozvím se tam o bouřce nebo povodni, no a pak teprve přijdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michael69

Já mám včely a ty jsou také poměrně slušný „barometr“.Pokud ráno energicky vyletují a evidentně spěchají,změní se během dne počasí a bude pršet.Pokud se ráno loudají a na česně(vchod do úlu) se před odletem na chvilku zastaví,očistí tykadla atd. a pak teprve vyletí, tak ten den srážky nepřijdou.Během dne,pokud se hromadně vrací do úlu,na 100% bude během chvíle pršet,i když to třeba tak nevypadá.Podle mne citlivě reagují na změny tlaku vzduchu,cítí vodu(srážky)ze směru větru,atd.Zvířata jsou naprosto srostlá s přírodou a jakékoliv změny v přírodě je okamžitě ovlivňují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Bouřku a změny počasí cítím asi tři dny předem, stejně jako mnoho dalších spoluobčanů. Lékaři o náš předpovídačích počasí mohou vypravovat mnoho hodin. Scházíme se totiž u nich v čekárně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek