Jak je možné, že otěhotní pětileté dítě?

Četla jsem, že nejmladší matkou je pětileté dívka. Ale jak je možné, že je v tak raném dětství plodná?

Odpovědi
Drap

Příroda je zkrátka v některých případech mocná čarodějka.

huxa

Velmi brzo dospěla. I dnes je běžné, že dívky v sedmi-osmi letech mají první menstruaci. Jen je nejspíše problém u dítě těchto dětí, neboť mají méně místa a méně potravy.
Před pár sty lety bylo normální, že desetiletá-dvanáctiletá dívka už byla těhotná.

marci1

Je to vlastně velká rarita. Příběh dětské matky otřásl celým medicínským světem. Tím spíš, když další doktor, Edmundo Escomel, který se případem mladé maminky zabýval, došel k šokujícím závěrům. Podle něj měla dívenka první menstruaci už v kojeneckém věku – v 8 měsících! Ve čtyřech letech se jí začala vyvíjet prsa a v pěti kostra a pánev.

http://magazin­.libimseti.cz/li­festyle/4774-nejmladsi-matka-sveta-petileta-holcicka

petra15

huxa
tak tos tomu ted dal…s tvojí odpovedí :D:-))
„pred pár sty let bylo normální“ ?---, ze se vdávaly v tomto veku.:D
„bezné, ze dívky v sedmi“…ty jsi ale expert !!! a kdes to videl? 🙂:D