Michal Kole

Jak je možné, že oceány jsou prozkoumanější MÉNÉ než blízký a vzdálený vesmír kolem planety Země ?

Přece vyrobit raketu, sondu, je dražší než ponorku nebo pouzdro na kameru a spustit ji z lodě ?

Odpovědi
JájsemRaibek

Souhlasím a to mi hlava taky nebere.
A co třeba vyvrátit nebo potvrdit lochneskou příšeru. Udělat prostě rojnici potápěčů, myslím by taky nebyl problém.
No tam nahoře se to dá těžko kontrolovat, kdežto tady by to bylo horší a to asi někdo nechce.

antík

Neexistuje dalekohled pod vodu jelikož voda se stále hýbe, skrz atmosféru to jde dobře =)

inevil

JájsemRaibek: K Loch Ness: co si zřejmě neuvedomujes je to, ze i pres to, ze si pod pojmem jezero predstavis neco jako machac (i kdyz i ten sam je dost velky), neni to zadna louze vody. Rojnice by Ti veru velmi nepomohla, to jezero je 34 km dlouhe (coz je cca vzdálenost mezi např. Zlínem a Vsetínem), 1,5 km široké, a hlavně hluboké 230 m (10 klasickych sedmipatrovych panelaku na sobe) ale pokud do toho pocitas nanosy mekkeho bahna na dne, kde by se teoreticky lochnesska prisera mohla taky schovavat, dostavame se az na hloubku 305 m. Takovou obrovskou plochu Ti nepokryje moc kvalitne ani sonary, natoz rojnice potapecu 😁

blesk26

Však o vesmíru víme taky velký prd. Slavná NASA pozoruje oblohu dnem i nocí, ale o šutru co spadl na ural neměli ani páru a o tom druhým, co si skoro líznul naší atmosféry, věděli asi týden … a není to tak dlouho, co jsem viděl dokument, že můžeme být v klidu, že kdyby sem měl spadnout nějaký větší meteorit, věděli bychom o něm několik desetiletí dopředu :D

Ale celkově se obloha lépe pozoruje, než dno oceánu … a oceány jsou taky sakra velké :)