entony7

Jak je možné, že nezletilý jde k soudu, i když „trestní stíhaní je nepřípustné“, ale stejně je?

Po půl roce přišel dopis(s modrou) předvolání k soudu, že má jít k soudu, ikdyž i sociálka řekla že už to ukončí?

Odpovědi
Drap

Jak vidíš, tak to ještě asi uzavřeno neni. I sociálka může mít nepřesné informace.

JájsemRaibek

Protože mladistvý nespáchají trestný čin, ale dopustí se provinění a toto je třeba potrestat. Jde k soudu pro mladistvé. Trest může být např. tzv. pasťák.