bolak

Jak je možné, že někteří lidé napíšou „lidy“, „výtr“ nebo „mlýko“ a i když je vyzvete aby si to ještě zkontrolovali…

…tak ani po třetím přečtení nevidí v napsaném textu chybu?

Nejlepší odpověď
anonym

Když jsem si psal s vnučkou přes Facebook či Skype a ona mně tam psala takovéto chyby a já ji na to upozorňoval, tak mi odpověděla: „Přece nejsem ve škole, abych si dávala pozor, ve škole mně známkují, tady ne.“
Tak to jsou argumenty dnešní mládeže.

Další odpovědi
da ny

DYSORTOGRAFIE
http://www.det­skestranky.cz/cla­nek/57-nedeste_se_dy­sortografie.htm
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dy­sortografie
dyslexie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dys­lexie
dysgrafie.......
nepozornost, spěch 🙂

Doplňuji:
Jinak lidé, často s vysokou inteligencí ;)

led

nyektorý su zbrklý ako ja teraz, (záměrné chyby)
někteří píšou tak rychle, že jim myšlenky nestačí a než stačí přečíst, co napsali, prstík klikne odeslat a zrak již hledá další otázky
někteří neznají svůj vlastní jazyk, učit se? proč? mluvit umím a podepsat si výplatu taky, co víc…
nejtěžší je kontrolovat po sobě, oko vidí chybu, no rozum čte v paměti, dokud informace z oka přejde svoji cestu do mysli, tá se již věnuje dalšímu problému.
Tady se dělá nejvíc chyb, ani tak ne z neznalosti, jako z nepozornosti a lajdáctví…

ShadowCZ

No když někdo od mala mluví touto hovorovou češtinou, tak si zvykne a pak už mu to nepřipadne jako chyba. Dalo by se to tedy označit jako (zlo)zvyk.

putující

Někdo to píše z neznalosti mateřského jazyka a další to mají jako sport. Víc, myslím k tomu není co dodat. T_T

zjentek

tomu také nerozumým :o

Mapel

Takové chyby jse také viděl, ale měkkým i. Protože toto jsou už dvě chyby.

mosoj

Pravdu měl „dudu“ a já s ním souhlasím.
Admine, bylo by dobré odpověď dudu vrátit, nic neporušovala. Pokud ji ovšem nesmazal sám, to bych respektoval.
Odpověď „dudu“ chci nominovat.

led

Čo napísal dudu?

mosoj

Led, omlouvám se, nedokáži citovat, ale něco v tom smyslu že napomínal ve stejném smyslu svoji vnučku a ta mu opáčila že na internetu se to smí, tam prý se to neznámkuje. Dudu jenom zdůraznil že takoví jsou dnes mladí. Nic sprostého ani urážlivého. Jenom pravda.
Sprosté je, že to admin nevrátil. Od tohoto serveru opravdu již nic nečekám. Klidně přijmu i ban.

bolak

lahny: Ale já znám některý lidi, kteří to prostě nevidí.. tomu se snad ani nedá říkat dysgrafie. Jsou lidi, kterým dáš normálně přečíst větu kterou napsali, ve který je například slovo „pytý“, řekneš jim že maj v jednom slově chybu, ať si to přečtou a zkusej ji najít, a oni ji nenajdou, tak mě zajímá jestli to není nějaká dysfunkce v mozku nebo něco takovýho :) nějaká abnormalita, protože když vidíš „pytýčko“ a čteš to jako „pitíčko“ a připadá ti to správně napsaný, tak to prostě není normální, nebo jo?

anonym

No možná ten člověk je přesvědčený, že to píše správně.Mám synovce, ve škole propadal (vyšel z osmé třídy) a ten také píše s chybami, ale on je PŘESVĚDČENÝ že to napsal správně.Sice v tom slově, co dáváš za příklad, by chybu neudělal, ale v ostatních slovech kde se píše I Y, tak tam se běžně plete (kvůli češtině právě propadal ve škole).