jentakneres

Jak je možné že někoho dvakrát zasáhl blesk ?

Četl jsem to tady :) http://adf.ly/YUkZO
Doplňuji:
Nejspíše nevíte co je to bulvár :). Ještě že existuje tetička Wiki :) http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bul­v%C3%A1rn%C3%AD_m%C3%A9d­ium

Nejlepší odpověď
Dochy

Dle anglické wiki je roční pravděpodobnost zásahu bleskem občana US (tzn vztaženo na US meteorologické podmínky a způsopb života) cca 1/500000. Za život (80let) je to 1/6250. Pravděpodobnost dvou zásahů za život je pak 256,6 e-9. Vzhledem k počtu lidí na světě (cca 7mld) to pak vychází na cca 180 dvakrát zasažených lidí na světě (takže každý rok přibudou tak dva až tři) Jde o velice hrubý výpočet, který nezohledňuje, že část zasažených zemře (takže by druhopraštěných bylo o trochu míň) ani to, že většina zasažených lidí bude v oblastech s vyšší pravděpodobností zásahu bleskem a tam budou mít i vyšší šanci schytat to znova (takže těch druhopraštěných bude více)
Doplňuji:
pardon, pravděpodobnost 2 zásahů za život 25,6 E-9

Další odpovědi
anonym

Moc čteš bulvár. 😛
Ale možné to je – s pravděpodobností cca 10−13.

iceT

prostě smůla,no