jak je možné že někde na světě je sobota a někde je ještě pátek?

Nejlepší odpověď
Alesh

Jsi nikdy neslyšel o časových pásmech? 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ca­sov%C3%A9_p%C3%A1smo

Další odpovědi
anonym

Je to naprosto přirozené, pokud si uvědomíš fyzikální děje – v tomto případě pohyb Země okolo Slunce – tím je určeno střídání dne a noci i nutnost časového posunu mezi jednotlivými částmi (vzato podle západní či východní šířky) Země.
Jak jinak bys to chtěl zařídit?

Kelt

Vždy na Nový rok ukazují, jak jednotlivé státy začínají slavit. U nás je poledne a někde je půlnoc.

mosoj

Protože se Země otáčí 1 x za 24 hod od západu na východ .
Časová pásma jsou toho důsledek , nikoliv příčina.
Doplňuji:
Od kdy pohyb Země kolem Slunce může za střídání dne a noci !!!! ??
Tento pohyb může za střídání ročních období !

MK44

Jednoduše. Sobota neustále stíhá pátek tak, jak se po Zemi posouvá nultá hodina tj. začátek nového dne. Například mají-li v Moskvě sobotu jednu hodinu ráno, máme u nás teprve pátek 23 hodin a v Británii 22 hodin. A až u nás nastane půlnoc, začne sobota 00 hodin, tak v Londýně bude teprve 23 hodin předešlého pátku.

Pro ostatní:
No, zkuste mu to někdo vysvětlit polopatičtěji … 😉

Pro anonyma:
Zřiď si účet a vyber si avatara.

Alesh

@mowla: tak samozřejmě je i varianta, že všude na světě budeš mít jen jeden čas, např. ten středoevropský. Akorát by pak v různých koutech světa lidi fungovali v jiný čas. 😉