Littl3

Jak je možné že nabitá baterka je lehká a vybitá těžká ?

Doplňuji:
Myslím normální tužkovou baterii vemte si dvě jednu nabitou a jednu vybitou a zjistíte že ta vybitá je težší než ta nabitá a tak mě zajímá jak je to možné:D

Nejlepší odpověď
mosoj

Ty kráso ......... máš tam baterie ?
Doplňuji:
To vážíš na kuchyňských vahách ?

Baterka a baterie je významově odlišné.

Další odpovědi
arygnoc

predpokladám, že máte na mysli elektrický článok, zdroj energie.

samozrejme.
rozdiel ale nie je badateľný ani pri vážení na laboratórnych váhach, jedná sa skutočne o minimálny rozdiel, rozdiel „hmotnosti energie“ (e=mc2).
Možno ho určiť iba výpočtom.

Elk

To by mě zajímalo, jak jsi na tohle přišel? Já už bych to na Tvém místě nehulil…
nebo alespoň potom nepsal.
Jestli se pletu – rád se omluvím.

Dochy

Je to neměřitelné a pokud by to někdo změřil, bude to fungovat naopak.
Takhle by to mohlo fungovat pouze u nějakých speciálních článků, kde dochází k interakci s atmosférou (např. článek při vybíjení využívá vzdušný kyslík – ale nevím, jestli nějaký takový je)

A vážil jsi ji před vybitím? Ne všechno má stejnou hmotnost.