HZK

Jak je možné že matku nevzrušuje kojení?

Když laskám nebo cucám partnerce bradavky, je z toho vždycky celá v nebi.
Jak to dělají kojící matky? Je to nějaký pud?
Doplňuji:
Přijde-li tato otázka někomu blbá, nevyjadřujte se 😉 Nezajímá mě to.

Nejlepší odpověď
zjentek

tak narovinu, je to psychika. Je to dítě, pochop to, takže pokud ta ženská není úplný zvrhlík, pustí si ty vjemy z mozku tak, aby jí to nevzrušovalo. Zkrátka si přizná, že to dítě to nedělá za účelem nějakého jejího pobavení
já vím já vím ..špatně se to vysvětluje chlapovi, je mi to jasné,)
k tomu tvému cucání a děcku- tady se uplatňuje rčení, že když dva dělají totéž, není to totéž ,)
Doplňuji:
ocko: o vzrušení chlapa tady ale není řeč, je to celkem o matce

Další odpovědi
marci1

Kojící matku kojení nevzrušuje ,jako když její bradavky laská a dráždí partner, ale přináší jí to pocit pevného pouta s dítětem, souznění, mateřského naplnění a štěstí.

autacek

Promiň, ale to jsou dotazy asi jakoby jsi se zeptal, proč ženu nevzrušuje porod, případně proč nejsi vzrušený když močíš. :-O

anonym

Ale pánové, ten rozdíl je přece jasný – malý hladovec jde po stravě. A o tu Vám při takové příležitosti rozhodně nejde. Nebo snad ano?

anonym

Až se od milostné předehry dostaneš až k fázi rodičovství, tak snadno pochopíš, že po porodu se tělo matky razantně přeorientuje z režimu plození na režim laktace a šestinedělí.
Zatím si o tom alespoň něco přečti, ať nepokládáš takové naivní a dětinské bláboly, (spousta byla řečena i na těchto stránkách), viz odkazy:

Při laktaci dochází k různým fyziologickým i psychickým změnám, způsobených hojením po porodu, hormony, zážitkem z nové citové vazby a v neposlední řadě také vlivem únavy ze samotné produkce mléka.
Nutnost sání
Tvorba mléka je pro tělo matky značnou zátěží, proto pokud o mládě přijde, laktace bez dalšího průběžného po-vzbuzování samovolně vymizí. Už samotné sání mléka mládětem je stimulem pro laktaci.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lak­tace
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%A1es­tined%C4%9Bl%C­3%AD

P.S. Zbrklé uzamykání otázky též nenasvědčuje vyzrálosti.

zjentek

bože..
co takhle odpovědět na dotaz, hmm? ..věděl bys něco i o tom?

marci1

Je to přírodní jev, prostě to tak je. Kojení přináší ženě jiné pocity, než laskání muže. Je to hodně příjemné a úplně jiné, je to mateřská láska, pocit sounáležitosti, závislosti dítěte na ženě.Prostě to není prožitek sexuální, ale „mateřský“. Myslím si, že takové spojení, jako je spojení ženy a dítěte už asi nikdy není tak silné a je škoda, že některé ženy to nezažijí.Bohužel muži to neznají, ale jistě si to dokáží představit. To je můj názor a možná, že jiné ženy to vidí jinak. 🙂

zjentek

marci, ale jak je to možné? ..mě by to taky zajímalo ,)

marci1

Promiňte, ale muži si to dokáží asi představit jinak, než jak to ve skutečnosti je a je škoda, že to také nemohou prožít.:-)

zjentek

to je mazané ..ale jak je možné, že namísto pocitu vzrušení je tady pocit souznění? ,)

marci1

Ano je, muži by to museli vyzkoušet na vlastní kůži.http://www­.lidovky.cz/v-cesku-vyjde-prelomova-kniha-holandskeho-vedce-pieta-de-vriese-psd-/veda.aspx?c=A130116­_150848_ln_ve­da_ape