zzzzz

Jak je možné, že má někdo vyslovených 11 zákazů řízení???

Včera, ve věku 36 let, zemřela, po sražení zfetovaným 22letým řidičem s 11 vyslovenými zákazy řízení ve výkonu služby, naše kolegyně.

Nechápu, jak to, že není trestán pro maření??? Já tam spatřuji i vazební důvod „pokračování v páchání trestné činnosti“ Můžete mi to prosím někdo vysvětlit. To na něj naše justice zapomněla?

http://www.no­vinky.cz/krimi/335270-policiste-vyhlasili-sbirku-pro-rodinu-kolegyne-kterou-prejel-narkoman.html

Všem děkuji za odpovědi:-))

Nejlepší odpověď
anonym

Přiznám se, že tohle nechápu…
Ledaže došlo k tak rychlému souběhu jeho tresných činů, že jej ´nestihli´ pravomocně odsoudit.
No – nyní bych byl rád, kdyby byl souzen pro vraždu a obecné ohrožení!!

Další odpovědi
mosoj

Miroslav Procházka, Tlumačov

Neděle, 4. května 2014, 14:11:10 |

Souhlasím |

Nesouhlasím | +10

Vážení zákonodárci, navrhuji aby každý z vás prošel brigádou u složek placených státem. Ať vidíte jak jsou bezbraní lidé kteří mají snahu udržet tuhle zem jakž takž schopnou. Zdravotníci zmlácení, učitele napadají žáci, policisté s bezzubým zákonem nic nezmůžou. Smažky vesele řídí a vraždí.Poctivý občan má obavy použít zbraň neb uvažuje kolik dostane za ublížení na zdraví pokud ublíží zloději kterýžto vykrádá jeho obydlí. Jak dlouho tohle bezvládí bude trvat? Připadá mně to jak za feudalismu, páni měli ochranu zabezpečenou hrady a zámky, normální lid se lopotil a zastání neměl, pokud pánovi něco chybělo tak si to vzal od podanných. Avšak jedno plus tu bylo, lapky zavírali, ruce se sekali. Nyní nemá lapka obavy, neb ví, že pokud mu někdo ublíží tak ho zažaluje a vysoudí majlant.

Připojuji se.

anonym

Nejsi jediný komu to nejde do hlavy. Takovým lidem bych po 3 zákazu sebral auto a zákz řízení na léta. Taky mi kolikrát nejde do hlavy, když něco spáchá pod vlivem látek, které ovlivňují jednání, úsudek a reakce člověka. To by měla být přitěžující okolnost, neboť je všeobecně známo co návykové látky dělají s rozumem.
Doufám že mu napaří úmyslnou vraždu (podle toho jak jel a nezpomalil) a doživotí. Být to cizinec i vyhoštění po odpykání trestu, doživotní, aby mu poplatníci neplatili ještě doživotní vězení.
Doplňuji:
To je jako s tou holkou, taky řídila přes zákazy, ale tam je to jiné. Zaplať pánbůh že je v léčebně.

marci1

Měl by se zavést registr přestupků zdrogovaných lidí. Je to opravdu hrozné, třeba v Karlovarském kraji v loňském roce policisté zadrželi 450 (!) narkomanů, kteří řídili auto. Od roku 1990 bylo v ČR zabito 102 (!) policistů.
Vina je na zákonodárcích a soudcích, kteří pokračující zjevné pohrdání platnými předpisy trestají směšnými sankcemi, které bezohledné jedince od páchání jejich ničemností nijak neodrazují. ☹
Doplňuji:
Samozřejmě v tomto případě jde o vraždu. Ale pokud by existoval registr,po prvním či druhém přestupku by následoval větší trest a nemohlo by se stát, že zdrogovaný „řidič“ má tolik zákazů řízení a nakonec zabije policistku. Ministr vnitra Chovanec právě o tomto možném registru hovořil v televizi. ☹

Kelt

Strašné na tom je hned několik věcí najednou. Dostupnost drog a užívání, čímž si člověk ničí zdraví a neví, co dělá. Tedy nezodpovědnost. Dále to, že člověk, který je několikrát přichycen a má mnoho zákazů řízení, má tu odvahu, drzost, nebo jak to nazvat i v tomto stavu sednout do auta. Další věc je to , co vlastně spáchal. Zbytečně vyhasnul jeden život, tragédie v rodině. Lidé se budou ptát. Kdo za to může a kdo bude potrestán. U nás se stal obdobný případ. Mladý řidič zkoušel jet s BMW, co to jde a vrazil do sloupu pouličního osvětlení, následkem setrvačnosti se dostal na druhou stranu, kde srazil mladé děvče . Holka měla 11 let, nebo 13. A o tom, že se tady tak rychle jezdí, policie ví. Proč nezakročí? Někoho buzerují za překročení parkovací doby nebo za rychlost 55 km/h.

ivzez

Také si myslím, že měl být pachatel dávno ve vazbě
(už po druhém zákazu).

Ovšem na rozdíl od pana ministra si nemyslím,
že by nějaký registr mohl něco změnit.

Závislí pod vlivem drog/alkoholu ztrácejí zábrany a nějaký
zákaz řízení nebo registr jim v řízení pod vlivem nezabrání.

Soud > odsouzení > vězení + nucené práce
(to poslední bych pro takové případy zavedla povinně)

zzzzz

marsi tady nejde o přestupek ale o 10X spáchaný tr. čin „maření“

marci1

Doplnila jsem svou odpověď a přikládám vyjádření Chovance. Jinak Tě zdravím zzzzz. 🙂
http://www.li­dovky.cz/proti-zdrogovanym-ridicum-pomuze-registr-prestupku-mini-chovanec-1f3-/zpravy-domov.aspx?c=A140504­_134018_ln_do­mov_ebr#utm_sou­rce=rss&utm_me­dium=feed&utm_cam­paign=ln_domov&ut­m_content=main

zzzzz

Marsi tím, že porušil zákaz řízení, se dopustil trestného činu „maření výkonu úředního rozhodnutí“ toto je v rejstříku trestu. Soud si nežádá výpis, ale opis a v tom to je. Proto nechápu, že mu další soud uložil zase zákaz řízení místo aby ho poslal do basy, toto se opakovalo 10× a každý z těch soudců to viděl. Navíc pokud i předtím řídil pod vlivem drog, tak je to také trestný čin "ohrožení pod vlivem návykové látky.

Já jen nechápu, že i když ti soudci měli 10× možnost poslat ho do basy, tak pokaždé uložily trest, který se míjel účinkem a to zákaz řízení.

Registr přestupků by byl fajn, ale ten těch dopravních, už dávno existuje.

marci1

Jsou to stále „směšné“ a podivné tresty-netresty a pachatel ví, že se mu stejně nic zásadního nestane a tak dlouho se chodí se džbánem …

arygnoc

tu by sa práve hodilo pravidlo 3× a dosť (doživotie).