Štoura

Jak je možné, že Knížák „opatroval“ kulturní odkaz našeho národa?

Ještě předtím, než se stal ředitelem Národní galerie, jsem ho viděl a slyšel několikrát v televizi. To úplně stačilo k tomu, abych si o něm udělal celkem objektivní obrázek : samolibý nafoukanec, ukazoval svůj psací stůl, který si navrhl – designový paskvil, takový bych si nepostavil ani do stodoly; hrál na kytaru a zpíval své písně – ubohost v nahé podobě, nemělo to ani melodii, rytmus, myšleku; jeho obrazy – splácané nesmysly, škoda plátna a barev.
Vrchol jeho schopností (myšleno ironicky):
kandidatura na prezidenta,
samoodsouhlasení nákupu svých vlastních hnusných obrazů do sbírek Národní galerie,
krádež celkem dost velkého množství obrazů od našich uznávaných umělců z depozit NG (možná, že samoobslužně ???). On to dokonce považuje za „úspěch“ !!!
V našem Absurdistánu je možné všechno.

Nejlepší odpověď
lexx

a jak je možné že bankrotář Klaus velel státní kase a probendil co se dalo, o věčně opilém ryšavci z Hradu darmo mluvit…inu Absurdistán jak z učebnice, tos napsal správně

Další odpovědi
střevo

to souvisí s tím věčně vopilým ryšavcem co ráčkoval skopčák a všechno se mu vymklo z pazour dyť eště žil dyž se tu čile tunelařilo a co von na to ? no nic.
ale Klaus byl eště horší, jen se toeště nesmí psát
ten to tu vopravdu zavinil
ale už je to moc dlouho
sám nás zavlekl do Nato a EU
a eště protestuje proti euru

ptáč

Každý zaměstnanec si z galerie mohl domů odnést co se mu líbilo. Uklízečka si třeba vzala Zrzavého, protože jí to poradil druh. Jinému se líbilo jiné umělecké dílo, tak si ho vzal. Jiná díla se nevrátila ze zahraniční výstavy.

Pak se ptám:
má smysl někam vozit umělecké odkazy, když jde o to, aby se to nějak cestou ztratilo?

Proč se neztratilo to knížákovo příšerné kolo za miliony?

Kdo bude vysvětlovat po dalších povodních, proč se Slovanská epopej nechala ležet pod vodou?

Jinak pokud jsou ukradená díla dobře schovaná, zase se časem najdou. Muzeím ze svého nic nedarovat! Raději prodat do bazaru nebo rozbít.

gecco

Lexx – Zeman přece není ryšavej…
😉

Štoura

Prosím tě, dívej se na Zemana s jistou dávkou tolerance. Na toho se budeme v budoucnu dívat s uznáním. Už toho hodně pamatuji a mám vlasy hodně šedivé.