coolinka

jak je možné že jsou v jednom vajícku dva žloutky? vylíhla by se z nich kuřata ?

Odpovědi
Dochy

„jednovaječná dvojčata“ 😉
Nevím o tom, že by se někomu vylíhla. Ale také nevím o nikom, kdo by to zkoušel. Přeci jen slepice se chovají na užitek a jakákoli anomálie je ohrožení zisku…

Drap

To se občas stane. Ale že by se vylíhla dvě kuřata z jednoho vajíčka pravda nebude. . Z takového vajíčka by se nevylíhlo nic.

anonym

Dva žloutky v jedné skořápce – občas se do skořápky zapouzdří dvě vajíčka (samičí pohlavní buňky). Pokud jsou obě oplodněna, mohou se začít vyvíjet.
Dvě kuřata z jedné skořápky – vylíhnutí je velmi výjimečné – obvykle totiž uvnitř jedné skořápky není ani dost živin, ani dost prostoru pro zdárný vývoj dvou plodů.

marci1

Ne, nevylíhla. Podobná otázka a odpovědi : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-pricinou-2