Jak je možné že je mě stále zadržovaný důchod/starobní/ i když exekuce již dávno skončila ? ČSSZ mlčí,nekomunikuje.

Před rokem mě skončila exekuce na důchodě/783,–Kč / měsíčně,ale vlastním potvrz.o ukon­čení.Dopisy na ČSSZ jsou nevyslyšené.Pouze 1× zasl.odpověď,že vše bude doplaceno.Dosud na žádný dopis neraagují a částka se navyšuje a nikdo nic neposílá.Popadá mě vztek si to jít vyřídit po svém a to by byl masakr.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud sledujete zprávy, tak Vám neuniklo, že i s výplatami důchodu je sociální správa ve skluzu. Lhůtu na doplacení důchodu má do konce března 2012. Pokud nechcete čekat, ofoťte potvrzení o ukončení exekuce a pošlete je doporučeně přímo na Křížovou 5 do Prahy. Uveďte, kdy jste o zastavení srážek z titulu doplacení exekuce žádala minule. Zřejmě ale k nápravě nedojde dříve, než v měsíci dubnu.

Další odpovědi
anonym

ad Drap, oznámení by bylo bezpředmětné. ČSSZ má zahlcenou agendu, takže má výjimku na reagenční lhůty do 90 dnů. Jak na aktivaci exekuce, tak na její ukončení. Případné přeplatky a závazky doplatí, ale trvá to cca 3 měsíce.
Pokud je na posledním dopisu jméno referentky, co to vyřizuje, jedině dojet si do centrály v Křížové ul. v Praze a buď podat osobně přímo v podatelně nebo zkusit se dostat k té referentce.
Oficiální stížnost na zdržování úředního postupu by musela směřovat k nadřízenému orgánu (v daném případě tedy na MPSV – Min. práce a soc. věcí, Pha2, Na Poříčním právu 376/1).
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/finan­ce/258719-za-dluhy-na-davkach-mohou-lide-vyvolat-i-exekuci-proti-statu.html?ref=boxE

jaza

Jestliže je to již 1 rok, tak by bylo nejlepší podat žalobu. Podání stojí nějaké prachy, ale vysoudil-a by jste nejen své peníze zpět, ale i úroky = penále a veškeré soudní výlohy, které jste mněl-a. V každém krajském městě existují bezplatné právní kanceláře Advokátní komory, tam by Vám žalobu sepsali. Ale musíte mít všechny podklady, zejména podací lístky z pošty a kopie dopisů, které jste na ČZZS poslal-a, jejich odpovědní dopis a nějaký doklad o ukončení exekuce. Já osobně bych ale ihned odeslala na ČZZS doporučený dopis s termínem /třeba 14-ti dnů/ do vyřízení s tím, že po termínu ihned podávám žalobu. Pokud se nic nestane tak bych tu žalobu podala.