vivatis2-

Jak je možné, že had dokáže tak hodně otevřít pusu?

Nejlepší odpověď
chudst

Umožňuje jim to dolní čelist, která není pevně připojena k lebce, ale " visí" na pružných šlachách, které umožňují velké otevření tlamy , takže to vypadá, jako že je čelist vykloubena.

A zároveň se dolní čelisti mohou pohybovat nezávisle podél těla kořisti a posouvat ji směrem dovnitř, dále je dolní čelist v přední části rozdělena a každá tato část je připojena pružnými tkáněmi, které umožňují, aby levá a pravá strana čelisti pracovaly nezávisle na sobě, což umožňuje enormní rozevření.

Jednotlivé tkáně, vnitřní orgány , svaly a kůže jsou velmi pružné a umožňují se rozšířit a tak se přizpůsobit velké kořisti.

Zdroj: http://www.me­gasphera.cz/hym/te­raristika/tera­.htm

Další odpovědi
mosoj

Klíďo píďo, anakonda spolkne celé telátko.
Příroda mu to takto nadělila.

slad08

má povolené panty.