Fůfan

jak je možné, že Brazílie zahajuje olympijské hry v roce 2016, když patří mezi chudé země?

nemluvně o tom, jaký mají ohňostroje. například my si to nemůžeme (jako stát) vůbec dovolit-nedostatek financí.

Nejlepší odpověď
anonym

Máš zvláštně pokřivené vnímání nebo uvažování…
😉
Olympiáda není ´charitativní akcí´, kdy by snad pořadatelé (pořádající státy a podílející se firmy) uskutečňovali jako podporu sportu, sportovců či dokonce olympijských myšlenek – jde o tvrdý obchod, kdy investoři vše podřizují maximalizaci zisku přímo při hrách (sponzoři, TV přenosy…) a i ´okolo´ či poté (pracovní/inves­tiční příležitosti, zvýšení turismu…).

Další odpovědi
Drap

Byli vylosováni , tak pořádají. Jak prosté.

Beer4Real

Kdyby si to nemohli dovolit tak se do pořádání her nehrnou.
Pořádání her stojí dost, ale za několik let se jim část investice vrátí v podobě zvýšeného zájmu turistů.

MK44

Brazílie není chudá země. Jen je tam strašně moc chudých lidí. A kolik stojí olympiáda v Soči a co z toho běžní lidi v Rusku budou mít? A Čína? Nepatří ještě mezi rozvojové země? Nese-li pořádání OH nějaký zisk, kolik z něho se dostane k obyvatelstvu? Skončí v kapsách … no viz odpověď Mowly.

Pokud Ti milión korun vyhozených za novoroční ohňostroj v Praze přijde málo … Určitě bys našel dost důležitějších věcí, kde by mohl prospět než je párminutové „posvícení“ pro opilce na nábřeží.

quentos

„nemluvně“ nemá chybu :{D>