pat a mat

Jak je možné že

fyzicky tatáž plocha ( část pozemeku či celý pozemek ) je na katastrální mapě pod jiným číslem a má jineho vlastníka a celý pozemek i jinou plochu než na mapě pozemkového katastru ?
Doplňuji:
Omyl v lokalizaci je vyloučen, terén dobře znám a obě mapy lze zobrazit i s tzv. ortofoto – tedy s pozadím letecké fotky. Jedná se o ornou půdu mimo obec obhospodařovanou zemědělským podnikem, čílo pozemku mám v kupní smlouvě z r. 1984, na katastrální mapě nešel najít protože nebyl vytýčen „definiční bod“. Na mapě pozemkového katastru mě to dlouho nenapadlo hledat. Zobrazuje se mapa kde jsou ještě německé popisy. Stav trvá desítky let, jedná se o konfiskát po odsunutých Němcích. V katastrálním území se plánuje digitalizace a ÚPRAVY pozemků. Pozemek zle výhledove překvalifikovat na stavební. Obávám se nějaké kulišárny tak jsem se o to začal více zajímat.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud by tomu tak bylo a nejednalo se o chybu, jak uvádí Pájo, tak posbírejte k pozemku nabývací listiny a bez zbytečného prodlení zajděte na KÚ a žádejte o vysvětlení. Stejný pozemek může logicky patřit jedinému vlastníkovi (nebo dvojici, či skupině vlastníků jako podílníkům).
Chyba se mohla stát při zápisu vlastnického práva, kde se mohla splést úřednice KÚ, nebo mohlo dojít k pokusu o podvod, kde byl katastru předán doklad na vlastnictví Vašeho pozemku za účelem o tento Vás připravit (a to by nebyl v ČR zdaleka první případ). Takže jednejte a nenechávejte nic času, ani náhodě.

Další odpovědi
Pájo

A zadáváte vše správně?
Tj.:
Obec – Název/kód obce
Katastrální území – Název/kód katastrálního území
Parcela – Druh číslování a Parcelní číslo

Mohlo by se tak jednat sice o stejná čísla parcel, ale v jiných katastrálních územích.
Díváte se i na náhled pozemků v katastrální mapě?
Doplňuji:
Tak to bude nějaká levárna.

Už jsem zažil leccos.
..třeba na našem MÚ – stavební odbor – se po odchodu pana starosty /za ODS, vyšetřován následně i PČR/ "ztratila půlka archívu za celou dobu jeho působnosti, vzala to na sebe tenkrát administrativní pracovnice a nemít všechny smlouvy s městem v kopii, tak jsme ostrouhali..

Wang

Jednejte, jak píše ocko, a nezapomeňte na písemnou formu žádostí, ať to máte zdokladováno. Od všeho mějte doma kopii (nechávejte si označovat převzetí na úřadě).