Karelcz

Jak je možné se bránit proti sousedovi, který topí závadným palivem?

Našel jsem pouze podání stížnosti na „Česká inspekce životního prostředí“. Ale jde mi o to, zda prakticky něco vyřeší? Stěr z komínu asi udělat nemohou, na dálku také sotva něco zjistí (navíc by museli dorazit v době kdy topí)

Policie udělá nic. Tedy co mám dělat? Legálně dělat.

Nechci dělat klasické věci jak znepříjemnit mu život. Doufám, že právo tohle řeší a je možné podle toho postupovat.

Dík. Karel.
Doplňuji:
Dík. Tedy není možné dělat nic a inspekce nemá ani možnost vyzkoumat, zda někdo skutečně topí nějakou sra*kou. To je teda zákon jako prase…

Nevíte kdy má být hotova legislativa aby bylo možné vstoupit do domu a ověřit stížnost? Aby konečně mělo smysl vůbec poslat podmět.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nikdo nemá právo kvůli takovéto věci vstupovat do domu. Legislativa se teprve připravuje.

Další odpovědi
arygnoc

tak isto ako proti hlučnému susedovi, snradľavému susedovi, … – je to beh na dlhú trať plný nervov.
a výsledok neistý.

;-Q

Drap

Ano právo toto řeší právě přes inspekci životního prostředí. S důvěrou se na ni obrať. Musíš však počítat s tím, že výsledek je nejistý.

bulík

Číhni na § 27, celkově si proči zákon o ochraně ovzduší.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-201

anonym

A co takhle mu koupit palivo, které by se tobě hodilo aby jím topil.
Vím, že jsem to nyní trochu přehnal, ale odpovím ti z vlastní zkušenosti.
Byl jsem několikrát nezaměstnaný (nyní už 24 měsíců) a nemám z čeho žít (respektive nakupovat kvalitní palivo, když musím platit doktora, léky, potraviny, drahou vodu, drahou elektřinu), takže abychom doma nezmrzli, tak topím všelijakým odpadem.Ale musí se umět s ním topit.Nelze přiložit staré boty na pár polínek.Musí se roztopit pořádně kotel (tedy celé léto chodím na šišky a tím se udělá v kotli velký žár a pak na to teprve naházím bordel).
Nejvíce nenávidím takovéto lidi, kteří se rozčilují, že se topí odpadem, ale pak volí ODS nebo jiné lidi, kteří nás všemožně okrádají nebo nejsou schopni lidem v nouzi pomoci.Kdyby mně tato společnost zaměstnala (všude mi říkají, že jsem starý a pro jejich firmu neperspektivní), tak budu též topit kvalitním topivem.
A ještě jeden příklad jak jsou někteří lidi netolerantní.
V naší vesnici má pár pražáků chalupy a stěžují si, že na zahrádkách lidi pálí bordel.Ale že přijedou se svými psy a ti dělají zase bordel (hovínka) po vesnici, tak to jim nevadí.Zrovna tak přijedou a po celou sobotu či neděli tady sečou zahrady, jde tu motorová pila či cirkulárka, tak to omlouvají tím, kdy to máme jindy dělat, když přijedme jen na víkend?
Tak si také sáhni ty do svědomí, jestli zase ty nějakým svým počinem neškodíš svým sousedům.
Doplňuji:
Chtěl jsem dodat.Soused, s kterým mám společný plot, mně také chtěl žalovat před pár let kvůli topení.Jenže má velkého psa a ten je puštěný po celé zahradě a vidí na mou cestu a branku k mému domu.ČIli kdykoliv k nám někdo přišel, přijel a nebo já přijížděl a odjížděl s autem, tak byl přilepený na plotě a štěkal, že nebylo možné s nikým promluvit.
Takže když začal tento soused vyhrožovat udáním, tak jsem já zase řekl, že jeho pes mi narušuje soukromí a budu požadovat aby byl odstraněn či jinak zabezpečen aby neštěkal na příchozí k nám a na naši rodinu.
Bez pozdravu odešel a do dneška je od něho klid (pes tam je pořád, ale pokud mně nebude žalovat on, já jeho nechám také na pokoji).

KrKr

Zavolej na něj zásahovku.