Avatar uživatele
štamgast

Jak je možné, když člověk na něco zapomene, že si pak někdy vzpomene?

Je to sice otázka typu „Proč je nebe modré a tráva zelená?“ ale přece když na něco zapomenu, tak logika velí, že je to navždy pryč. Jak to v tom mozku funguje?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ptáč, gecco před 3127 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Fakticky nezapomeneš „to“, ale ztratí se propojení (´link´) na „to“…
😉
A pak, někdy, se ti to propojí odjinud…
___
A nejhorší na tom je, že obvykle si takhle vzpomenu ´minutu´ poté, co „to“ ztratilo význam…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pizlicka

to není možné.ty tu zkušenost nemáš??ja tomu rikam juniorská skleróza.protože aý si nevzpomeneš,bude to seniorská skleróza. SAKRA JSEM FRAJERKA,TO JSEM VYMYSLELA PRAVE TED 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Tak toi bude asi tou pamětí,že tam něco malinkýho zůstalo a hle,je to na světě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ptáč

pizlicka, ty mu tedy lichotíš. No nic. Ale v tom případě půjde o tu druhou možnost. Senioři si vzpomenou na dávné příhody z dětství, na houpačku, na dávné kamarády. Ale nikdy si za boha nevzpomene na co se chtěl před chvílí zeptat.

Dva manželé chodí k lékaři se sklerózou.
Jednou je potká jejich známý a ptá se na to jak je jejich léčba úspěšná. Manžel na to: „Hele jak se jmenuje ta červená květina s ostny?“ Přítel: „Ty myslíš růži.“ „Jo. Růžo jak se jmenuje ten náš doktor, ke kterému chodíme s tou sklerózou?“

před 3127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

🙂 sakra,jak e jmenuje ten okřídleny tvor?? JO PTÁČI,dobry vtip 🙂

před 3127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

gecco, to trošku není pravda, nebo to stojí za hlubší výzkum. Já před půl hodinkou uvařil kávu. Do teď byla v kuchyni na lince. Na pití a existenci uvařené kávy jsem zapomněl. Ten ztracený link, to propojení se obnovilo při náhodném pohledu na hrnek s kávou. Poté jsem si vzpomněl. Jak to tedy je?

před 3127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

Dvojtečka namísto otazníku nebyla školácká chyba, ale překlep. Zde úprava nemá výchovný charakter, na rozdíl u http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-osobni-zkusenosti-s-porekadlem-za-dobrotu-na-zebrotu která pomáhá a osvěžuje pravopis.

před 3127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

o to se s tebou nikdo nehádá. I překlepy se snad mohou opravit, nebo i to je ti snad proti srsti? Má to tady viset s překlepem?

před 3127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

U známého štamgasta co zde posedává a popíjí odpovědi to pro normální čtenáře může viset s překlepem. Aspoň není takový školomet jako já, který hledá správná tlačítka, ověřuje si pravopis, ale ukazuje se jako běžný občan. :)

před 3127 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek