štamgast

Jak je možné, když člověk na něco zapomene, že si pak někdy vzpomene?

Je to sice otázka typu „Proč je nebe modré a tráva zelená?“ ale přece když na něco zapomenu, tak logika velí, že je to navždy pryč. Jak to v tom mozku funguje?

Nejlepší odpověď
gecco

Fakticky nezapomeneš „to“, ale ztratí se propojení (´link´) na „to“…
😉
A pak, někdy, se ti to propojí odjinud…
___
A nejhorší na tom je, že obvykle si takhle vzpomenu ´minutu´ poté, co „to“ ztratilo význam…
😉

Další odpovědi
pizlicka

to není možné.ty tu zkušenost nemáš??ja tomu rikam juniorská skleróza.protože aý si nevzpomeneš,bude to seniorská skleróza. SAKRA JSEM FRAJERKA,TO JSEM VYMYSLELA PRAVE TED 🙂

anonym

Tak toi bude asi tou pamětí,že tam něco malinkýho zůstalo a hle,je to na světě.

ptáč

pizlicka, ty mu tedy lichotíš. No nic. Ale v tom případě půjde o tu druhou možnost. Senioři si vzpomenou na dávné příhody z dětství, na houpačku, na dávné kamarády. Ale nikdy si za boha nevzpomene na co se chtěl před chvílí zeptat.

Dva manželé chodí k lékaři se sklerózou.
Jednou je potká jejich známý a ptá se na to jak je jejich léčba úspěšná. Manžel na to: „Hele jak se jmenuje ta červená květina s ostny?“ Přítel: „Ty myslíš růži.“ „Jo. Růžo jak se jmenuje ten náš doktor, ke kterému chodíme s tou sklerózou?“

pizlicka

🙂 sakra,jak e jmenuje ten okřídleny tvor?? JO PTÁČI,dobry vtip 🙂

ptáč

gecco, to trošku není pravda, nebo to stojí za hlubší výzkum. Já před půl hodinkou uvařil kávu. Do teď byla v kuchyni na lince. Na pití a existenci uvařené kávy jsem zapomněl. Ten ztracený link, to propojení se obnovilo při náhodném pohledu na hrnek s kávou. Poté jsem si vzpomněl. Jak to tedy je?

ptáč

Dvojtečka namísto otazníku nebyla školácká chyba, ale překlep. Zde úprava nemá výchovný charakter, na rozdíl u http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-osobni-zkusenosti-s-porekadlem-za-dobrotu-na-zebrotu která pomáhá a osvěžuje pravopis.

quentos

o to se s tebou nikdo nehádá. I překlepy se snad mohou opravit, nebo i to je ti snad proti srsti? Má to tady viset s překlepem?

ptáč

U známého štamgasta co zde posedává a popíjí odpovědi to pro normální čtenáře může viset s překlepem. Aspoň není takový školomet jako já, který hledá správná tlačítka, ověřuje si pravopis, ale ukazuje se jako běžný občan. :)