egon

Jak je možné jinak chápat výraz ABSTRAKT,s nímž se setkáváme při zádostech o zaměstnání?

Nejlepší odpověď
annas

Abstrakt je shrnutí, které se píše při seminárních, diplomových apod. pracích. Stručný výtah, shrnutí z toho, co je v práci či jiných odborných článcích uvedené.

Abstrakt = výpis, výtah; přehled apod.

Nevím ale, zda jen v češtině nebo i v angličtině, jak bývá v pracích.

Jinak je otázka nepřesně formulovaná. Budoucí zaměstnavatel může mít pod tímto pojmem i jiné představy.

Můžete předložit např. abstrakt jako stručné hodnocení problematiky, kterou se zabýváte a je možné ji využít v novém zaměstnání. Nebo přehled literatury, která se týká dané problematiky atd.

Nebo vám zaměstnavatel může zadat určitý úkol a vypracujete návrh řešení, případně stručný projekt. . Nebo přehled z literatury apod.

Různé zdroje na netu.

Další odpovědi
klumprt

Jinak než jak?