Jak je dáno osobě se cítit nějakou národností?

Jeden známý tíhne ke Švédku, modrooký blonďák. Bohužel i přestože preferuje tento stát, tak jazyk nezná, neučí se jej a neví právní strukturu.

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že váš známý má zřejmě podvědomě vztah k kultuře švédského národa, tedy i k této národnosti. Lidé jiných národů jsou prostě takoví, jak je vidíme my. … Tvrdí se sice, že i kultura je dědičná stejně jako barva očí, vlasů či sklon k nějaké chorobě. Vztah k národu či jiné národnosti není dědičný, pouze se dá naučit.. Samozřejmě pokud někdo nevěří v minulé životy …

Podívejme se na Čechy. Proč tedy „geneticky čistí Češi“ mají problémy přijmout např. přikázání Nepokradeš, které patří k naší kultuře více než tisíc let? Kdyby byl rovněž jazyk daný geneticky, pak by jej měli zvládnout perfektně děti modrooké či tmavooké, byť bez vlastního přičinění., ale …

Domnívám se tedy, že vztah k národu či jiné národnosti, jeho kultuře je přenosný, dá se naučit, pokud člověk v tomto společnství nežije od narození. Takže těžko říct, co se odehrává v mysli vašeho známého …

Další odpovědi
Orange

Podle mě to není cítění se nějakou národností.. Ale zase nevím, co přesně myslíš tím, že „tíhne ke Švédsku“. Třeba se mu ten stát jen libí z nějakých důvodů.