dgfdgf

Jak je Česko známý ve světě?

Nejlepší odpověď
xxx3

je to v sekci kultura, takže bych se zaměřil na tuto oblast. Máme tu pár spisovatelů, kteří se vydávají v zahraničí (Kundera, Čapek, Hrabal) nějaké ty výtvarníky (Mucha, Fila, Kupka), fotografy (Sudek, Drtikol), filmaře (Forman, Menzel) a samozřejmě hudebníky (Janáček, Dvořák). To je pouze rychlý nástřel toho, co proniklo do ciziny. Je toho mnohem víc. Pokud bych měl ale odpovědět na otázku, tak je ČR (v kultuře) ve světě povědomá spíš pro vzdělané lidi. Popkultura tu světová opravdu není.

Další odpovědi
led

Poznanie štátu a jeho občanov v zahraničí má 2 stránky a 1 v závislosti od médií.

Tam, kde spoznali z Českých zemí dobro, je známe v dobrom.
Ale tam kde občanov ČR, SR, ale aj bývalého (Československa), spoznali z tej zlej stránky, sú pre nich symbolom „rýchlo všetko pred nimi schovať“.
A tá mediálna… novinári a pisálkovia napíšu, čo im vyhovuje, alebo vyhovuje ich chlebodárcom
zdroj: skúsenosti zo sveta, vlastná i cudzia

ten který je

To je různý.Na Novém Zélandu znají naše motocykly JAWA a Pražský orloj,o kterém byl před pár lety v jejich televizi dokument.

hapiky

Bylo to hlavně po revoluci: V obchodech plakáty: Češi nekraďte! Vystavujete se trestnímu stíhání......V sou­časnosti to už není v takové míře, ovšem pověst přetrvává. Když přijela na letní brigádu parta mladých kluků a pro neočekávaný velký zájem je nepřijali, vykradly několik domů v okolí a odjeli zpět do ČR. To nepotřebuje komentář.

Kryšpín

Jel jsem metrem ve Vídni, dvě ženy, přistoupili dva Češi v běžném rodném rozhovoru, vídeňačka ke druhé, pojď dál neb nám něco šmajznou

Lamalam

99,9% světové populace neví o co se jedná. Když jsem byla v USA, tak tam někteří znali jenom Jágra, byl to podle nich nejlepší jugoslávský hokejista v NHL.