xylofon15

Jak jde vydělat na akciích na tom, že vím, že ceny akcií jedné firmy půjdou dolů ?

Odpovědi
KdojeRaibek?

Začít skupovat ale ve velkém množství tyto akcie. Jakmile se to projeví na trhu, zdraží se. Ve vhodnou chvíli je ihned prodat. Tomu kdo je koupí a nebude o tom nic vědět, zbydou jen skoro bezcenné papíry.

Drap

Pokud takové akcie máš, tak je prodáš ještě před tím, než začne cena klesat. Pokud takové nemáš, tak můžeš prodat ,někomu kdo jich má hodně,tuto informaci. Tím mu můžeš ušetřit spoustu peněz

Hykam

Pokud potom půjdou zase nahoru, tak počkej až budou na minimu, nakup je, počkej až budou na maximu a zase je prodej.
Pokud bys je teď nakoupil a víš, že půjdou dolů, tak bys jen prodělal.
A pokud je máš, tak je co nejdříve prodej, než půjdou dolů.

Lecramosso

Staci so behem par minut otevrit ucet u nektereho z brokeru (zjisti si jestli nabizi obchodovani zrovna firmy co chces,pokud nr nasi,koukni na zahranicni). Po vlozeni kapitalu na obchodovani budes moct akcie teto firmy prodat i bez toho abys je driv vlastnil – short pozice a az jejich cena klesne,uzavres obchod tim,ze stejnr mnozstvi nakoupis – nebudes mit zadne akcie,vydelas nebo prodelas podle rozdilu mezi cenou,za kterou jsi prodal (short) a za kterou nakoupil zpet. Driv se mohlo jen kupovat a pak prodat,dnes uz muzes prodavat i kdyz je nemas…viz jakykoliv investicni web pro vice info 🙂
Doplňuji:
Ale davej bacha abys nebyl v kontaktu s nekym kdo v te firme pracuje,napriklad manzelka,pratele. Byl by to podvod,zneuziti informace,insider trading…

pokazdejinak

pravdu má Lecramosso – existuje spekulace na pokles – tzv. short obchod… ostatní rady jsou trochu mimo :)