mandat

Jak jde udělat měnu nekonvertibilní?

Odpovědi
Drap

Ano lze. Taková byla i naše měna od konce druhé světové války do1,1,1991

anonym

Pokud jsi centrální banka (apod.):

  1. nastavíš nereálný kurz vůči nějaké obecně uznávané měně, např. 1 Kč = 1€
  2. zakážeš v tomto kurzu € prodávat, budeš je v tomto kurzu pouze nakupovat

___
Prodej (ven) € zakážeš a nikdo nebude takový blázen, aby € v tomto kurzu prodal tobě – máš nekonvertibilní korunu.
😉