Jak jde nejrychleji zabudovat nová elektrická krabicka do panelu?

Nejlepší odpověď
Q

Nejrychleji jde našroubováním na zeď a vedením lišty, ale to není žádná krása. Jinak i ty velké obchoďáky už mají půjčovny – drážkovačka a kango Ještě třetí možnost, ale ta je v řádu iluzí… Některé univerzity už zkouší přenos elektřiny na dálku, nějaký ten metr už to jde i bezdrátově, ale mám pocit, že to se tu moc hodit nebude 🙂

elektrikář

Nejlepší je použít frezu na krabice a vrtačku z příklepem. Pokud jsi jistý že tam zrovna nevedou kabely. Jinak kladívko a špičatý sekáč. Pokud potřebuješ další zásuvku cc 20 až 30 cm od podlahy mezi stěnou a podlahou je dilatační spára kudy se dá položit kabel.Otvor pro krabici vyvrtat. Drážku naříznout diamantovým kotoučem flexou a vysekat ve spáře dát kabel k nejbližší zásuvce a tam jí připojit.Kabel zatřít cementovou maltou v podlaze,V panelu stačí běžná omítka a přeštukovat.