dvdk

Jak jde namnožit douglaska tisolistá pomocí šišek?

Musí se stratifikovat ?

Nejlepší odpověď
venkovan

Pomocí šišek nevím, ale pomocí semen by se namnožit daly. Trochu si teď nejsem jistý, ale asi bych je stratifikoval. A nebo hned zasít, tak aby se k nim nedostaly myši a podobná havěť.
Jen je otázkou, zda není lepší si koupit sazenice. pro lesnické výsadby stojí pár korun – a pokud je třeba větší množství, je to skoro výhodnější.
Mimochodem – douglasky dost trpí lámáním větví při námrazách.Takže pokud by se měly sázet na zahradu, okolo cesty, domu apod, je s tím potřeba počítat. A že rostou rychleji než evropské jehličňany není třeba moc zdůrazňovat.