moon222

Jak izolovat azbest pod parketami?

Dobrý den, koupili jsme byt v paneláku a chceme položit nové podahy. Pod starými parketami je azbest. Co s tím? Dá se nějak izolovat například zalitím pryskyřicí a na to položit novou podahu nebo je nutné to celé vybrat a odstranit? Děkuji za odpověď, monika.

Nejlepší odpověď
Mapel

V zájmu vlastního zdraví azbest kompletně odstranit.

Další odpovědi
ponovotny

azbest je nebezpečný tím, že se s prachem dostává do vzduchu. Když podlahu vystěrkujete a na to položíte krytinu, možnost úniku bude nulová. Ať se rozhodnete jak chcete tak po pracech na podlaze nezapomeňte vymalovat, protože právě částečky azbestu, které třebas jen běžným výřením vzduchu ulpí na stěnách jsou tím nebezpečím

cukrar

moc neškrábat do azbestu, kompletně ho zakrýt igelitem, či něčím nepropustným. (neporezním)