koník.

Jak hruby si mam koupit brusny kamen na nuz?

Koupil jsem si novy nuz s cepeli z ocele Aus8 ale od vyrobce byl nabrousen jen do zakladniho tvaru ostri a ja toto ostri botrebuji uz jen doladit a nevim jak hruby brousek na to potrebuji. Chci si koupit synteticky dvouzrnny ale nevim jestli hrubost zrna 300/1000 bude vyhovujici. Prosim poradte.

Nejlepší odpověď
Drap

300/1000 by měl být dobrý. K broušení nože je vhodné použít i více hrubostí. Na nejjemnější vybroušení používám kousek břidlice.

Další odpovědi
Ar

Koníku, mrkni tady http://www.michal­molin.cz/brus­ne-kameny/
Myslím, že tam najdeš info které hledáš a dokoce i postup.