Ondrej01

Jak hromadně stáhnout fotky z url končící na číslech /1.jpg – /2000.jpg ?

Zdravím, chtěl bych hromadně stáhnout a uložit do počítače fotografie které se nachází na jedné adrese, příklad url „www.stranka.cz/ga­llery/img1.jpg, www.stranka.cz/ga­llery/img2.jpg“ až do 1000.jpg. Nevíte jak toto udělat? nechci stále přepisovat adresu a po jednom ukládat do počítače, to je opravdu na hodinu a více. Děkuji za rady! :)
Doplňuji:
příklad url se zobrazil jako klikatelný link, takže jiný příklad www fotografie cz / fotky / 1.jpg až / 1000.jpg, snad to chápete:)

Odpovědi
Quimby

http://www.zi­ve.cz/clanky/nej­lepsi-program-pro-stahovani-obrazku-z-internetu/sc-3-a-156085/default.aspx Tady jsou nějaké programy.

bolak

Napiš správnou adresu a správné fotky, a pokud to bude web ze kterýho to jde, tak ti vytvořím aplikaci za minutu.

Pokud to bude jiný typ stránky, tak použij nějaký stahovač celých stránek, těch jsou mraky, nastavíš si tam pouze obrázky a ty přebytečný pak prostě smažeš.

postcd

také by to mohlo jít manuálně v excellu (nebo open office calc) do jedné kolonky adresu před číslem obrázku do druhé první číslo do třetí .jpg (např.). Poté táhneš tu buňku kde je číslo obrázku a dodělají se ti si čísla až třeba do 2000. následně vše skopíruješ a máš seznam všech adres obrázků. s tím jde pak pracovat dále. například seznam vložit do nějakého programu co to stáhne:
http://source­forge.net/pro­jects/urlimage­downloader/
http://ltvt.wi­kispaces.com/I­mage+Grabber+-+URL+List+Mode

jinak taky jde použít programy jako httrack website coppier kterej stáhne celou strukturu stránky i s obrázky, takový program je asi anglicky a neni jednoduchý.

jinak kdyby někdo chtěl abych stáhnul pro něj něco takového, tak za cca 4 hodinovou průměrnou mzdu udělám, napište.

bolak

ondrej01: pak mi napiš do pošty a zpřístupni si komunikaci v profilu, nejde ti poslat zprávu a já už do týhle otázky asi nepolezu