Weroniq

Jak hromadně odebrat hypertextové odkazy ve Wordu?

když zkopíruji nějaký text a je v něm spousta modrých http odkazů, nejde nějak všechny hromadně odebrat, aby z nich byl text a neodkazovali na webovou stránku?

Nejlepší odpověď
Alesh

Buďto to protáhnout pře textový editor, ale tím přijdeš o formátování textu, což asi nechceš.
druh možnost je přes makro:

Sub RemoveHyperlinks()

Dim oField As Field

For Each oField In ActiveDocumen­t.Fields
If oField.Type = wdFieldHyperlink Then oField.Unlink
Next

Set oField = Nothing

End Sub

Další odpovědi
Aznoch

Jde to ještě snadněji: stiskněte Ctrl + A (označí veškerý text v dokumentu), následně Ctrl + Shift + F9 (převede vše na prostý text).
Odkazy přestanou být aktivní (tj. nepůjde na ně kliknout), nicméně zachová se formátování (tj. mohou zůstat např. modré, podtržené atp.).

Zdroj: www.tipy-a-triky.cz

kubimi

protáhni text třeba přes zápisník (poznámkový blok, notepad)