Jak hrát staré dosovské hry?

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu, jak hrát staré dosovské hry ve windows xp,zkoušel jsem dos box, ale s tím jsem ani nepohl…:o(

Odpovědi
HarpPlayer

… a to se říká, že XPčka jsou ze všech následníků DOSu ty nejstabilnější… ani dál, ani míň… Fakt je, že na kterémkoli PC je mám (vč. NoteBoků) tak šlapou jako hodinky (narozdíl ode všech předchůdců a následníků ☹ 🙂

Speedy

U těch starých her je to opravdu různé. Někdy záleží na počítači a jindy už je prostě systém až „moc chytrej“. Každopádně na internetu se dají nalézt nějaké rady jako třeba nějaké prográmky, které to umožňují, ale ani ty nezaručují, že to pude. A i když se vám hra podaří rozchodit, není zaručeno, že půjde plně bez problémů. Holt ty nový systémy jsou až moc přechytračelý.

Ala81

DOS Box je dobra volba, ty uplne staricke hry z dob procesoru 286 – 486 (Prince Of Persia, DOOM a podobne) na nem jedou bez problemu, ty novejsi z dob Pentii (WARCRAFT II, Duke 3D) uz bezi dost pomalu, DOS Box totiz emuluje i rychlost procesoru, ktera se da menit klavesovou zkratkou, vsechno je to o nastaveni a nastudovani jak DOS Box pouzivat. K mapovani disku slouzi prikaz MOUNT takze napriklad kdyz mam hru umistenou v „C:\HRY\DOS\PRINCE“ a chci, aby slozka C:\HRY\DOS byla v DOS Boxu namapovana jako disk C tak napisu prikaz MOUNT C C:\HRY\DOS a kdyz chci spusit hru Prince of persia tak vlezu do adresare Prince prikazem CD PRINCE, vypise se mi cesta C:\PRINCE a jelikoz se hra spousti souborem PRINCE.EXE napisu PRINCE a hraju 😉 (priponu spustitelnych souboru neni povinne pri jejich spousteni zadavat). Nebo muzu hru spustit primo z rootu prikazem C:\PRINCE\PRINCE

Dulezite upozorneni: DOS Box je sice emulator, ale zaroven funguje jako souborovy manazer, ve kterem funguje prikaz DEL, kterym je mozne smazat skutecne existujici soubory na namapovanych discich.

Vypis vsech prikazu DOS Boxu se provede prikazem HELP a detailni vypis napovedy k jednotlivym prikazum zadanim prikazu a za nim mezera lomitko otaznik, napriklad CD /?

Pozn.: v DOSu a tim padem i v DOS Boxu nezalezi na velikosti pismen, velka pismena jsem pouzil jen abych odlisil text tohoto prispevku od textu v DOS Boxu.

Zdroj: http://www.dos­box.com/