kytaristka

Jak začít hrát na basovou kytaru?

Ahoj, chci se zeptat, jak zacit hrat na basovou kytaru. Jsem začatečnik a vubec si nevim rady. Hlavně chci začit hrat normalni pisničky a ne nejaka cvičení. Předem děkuji za odpověd.:)

Odpovědi
cochee

Neexistuje žádný hudební nástroj, na který se začínají hrát normální písničky. Tak jako neexistuje člověk, který v životě neseděl za volantem a hned napoprvé jezdí rallye. Chápeš? Musíš tím cvičením začít, musíš se od něčeho odrazit. Už právě proto, že si vůbec nevíš rady. Nevíš si rady s primitivním cvičením a myslíš, že si budeš vědět rady hned z fleku brnkat písničky?

Putin

Je to také podle toho jaký styl chceš hrát. Začít cvičit na basu – jako na svůj první hudební nástroj je obtížné, většina basistů začínala na klasickou kytaru, protože je to velmi podobné. Pokud už basu máš, brnkáš a nejde ti to, zkus si koupit do začátku basové trsátko. Jinak začít hrát „normální“ písničky můžeš podle různých cvičení na Youtube ;) Můžeš zkusit od nejjednodušších https://www.y­outube.com/wat­ch?v=xl3uTF-U_4I

lexx

koupit si basovou kytaru a pak se uvidí