kika

jak hodně ohrožuje prasečí hřipka kojené 3měsíční děcko a kojící ženu?

jak hodně ohrožuje prasečí chřipka kojené dítě –3 měsíce- a kojící ženu?

Odpovědi
kazisvět

U prasečí chřipky vzniká ohrožení pouze tehdy, pokud má nemoc závažný průběh.
Pokud nemáte chronické problémy se srdcem nebo s dýcháním, rizika závažného průběhu nemoci pro vás i pro 3 měsíční děcko jsou daleko nižší než pro průměr populace. Pro průměr populace je riziko závažného průběhu prasečí chřipky výrazně pod 1% z těch co onemocněli.
Největší rizika závažného průběhu mají těhotné ženy, děti ve věku 6 měsíců až 5 let a lidé nad 50 let.
Takže prasečí chřipka vás nijak výrazně neohrožuje, ale stejně pro jistotu v těchto dnech dodržujte hygienické návyky přísněji.