xVinc

Jak hluboko zapustit sloupek pro betonový plot.

Jedná se o sloupek pro plotové pole z betonu o ploše cca 4m2. Dle výrobce 75 cm do hlíny, v mém případě bude v betonovém monolitu (viz obrázek), 75 cm je nereálných.
Doplňuji:
http://www.ploty-hyl.cz/betonovy-plot-d5d4d4d4sp200

Nejlepší odpověď
honza19hk

je to velká plocha čím hloub bude tím lépe. Bude mít větší odolnost proti vyvrácení při větru. Např já mám sloupky na pletivový plot v hloubce 1m.
sloupek by měl být v nezámrzné hloubce,což je 80cm, na horách 120.

Nicméně zajímalo by mě kterej expert u nich napsal že stačí do hlíny a ještě k tomu 75cm.To se vyvrátí i když se o to někdo opře.

proč je 75 cm nereálných??

Další odpovědi
arygnoc

stĺpiky podľa odkazu z otázky sú vysoké 280 cm, výška oplotenia 200 cm.
takže tých 75 cm je v poriadku.
leda by ste z nich chcel rezať.

je tam i kontaktný formulár.
možno by stálo za úvahu ho použiť.

Melkor

A kolik centimetrů je reálných?

xVinc

…jinak očekávám fundovanou odpověď na základě výpočtu (případně jak vypočítat), nebo odpověď s praxe, děkuji však i Vám za odpověď typu kontaktovat výrobce. Nerozšiřujme diskuzi podobnými příspěvky, takových bezvýznamných řečí jsou plná nejrůznější fora. Díky bezpředmětnému tlachání v 95% příspěvků jsem je přestal číst.

Dochy

Pokud to půjde do betonu, který by to snad ěl vydržet (to ale musíš vědět Ty), pak by s tím neměl být problém. Těch 75 je tam právě proot, aby to udržela zem. Pokud sloupek kvalitně zabetonuješ do něčeho pevného neměl by být problém.
A to budeš na ty sloupky v tom betonu vyvrtávat díry? Pokud teprv budeš betonovat ten sokl, proč tam ten sloupek nevrazíš celej? ěl bys o bez problémů s nějakým zkracováním…

xVinc

Kdyby nebyl zabetonovaný tak to neřeším (Zase uplné pako nejsem), budu muset vysekat díru.

xVinc

Samozřejmě bych je řezat musel. Jeden z mnoha výrobců mi odpověděl, že 75 cm je nezbytných (uvažují že sloupek bude obbetonovaný v hlíně, ale já jej umisťuji do betonového monolitu)

arygnoc

ako hlboký je ten monolit?
kľudne by som tých 75 cm dodržal, nič sa nestane.

xVinc

1 šár ztraceného bednění, ze kterého je zeď vystavena, tzn. 25cm

xVinc

Nákres: http://2i.cz/c0a2d0fa­29

honza19hk

dle tvého nákresu můžeš jít 60cm do země.
Jinak si dej pozor sloupek pokud bude zabetonován pouez v jedné řadě ztracenýho bednění,může při poryvu větru rozlomit kostku ztracenýho bednění a vyvrátit se. Už jsem to zažil..Tenhle plot má velkou plochu ,dej si práci s tím ho kloudně zabetonovat.
pokud budeš něco potřebovat napiš přes poštu.

xVinc

…konečně rozumný názor, který něco říká – jeden šár bednění nestačí. Chtěl jsem jej umístit na tu zeď, ne před. Dík za odpověď.

honza19hk

Také jsem tohle jednou řešil. v případě že je tam podezdívka jako v tvém případě a potřebuješ tam dát sloupek,jsem to řešil tak je jsem v místě kde bude sloupek vyvoural kus podezdívky větší než je sloupek,sloupek usadil a zalil betonem. tím jsi slupek zasadil do podezdívky okolo.
V případě sloupku z trubky se dá použít i metoda jádrového vrtání,což u tohohle ale moc nejde vzhledem k rozměrům sloupku.

vit http://www.2i­.cz/7391e3c91a