Avatar uživatele
xVinc

Jak hluboko zapustit sloupek pro betonový plot.

Jedná se o sloupek pro plotové pole z betonu o ploše cca 4m2. Dle výrobce 75 cm do hlíny, v mém případě bude v betonovém monolitu (viz obrázek), 75 cm je nereálných.
Doplňuji:
http://www.ploty-hyl.cz/betonovy-plot-d5d4d4d4sp200

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: xVinc

Zajímavá 0 před 3929 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
honza19hk

je to velká plocha čím hloub bude tím lépe. Bude mít větší odolnost proti vyvrácení při větru. Např já mám sloupky na pletivový plot v hloubce 1m.
sloupek by měl být v nezámrzné hloubce,což je 80cm, na horách 120.

Nicméně zajímalo by mě kterej expert u nich napsal že stačí do hlíny a ještě k tomu 75cm.To se vyvrátí i když se o to někdo opře.

proč je 75 cm nereálných??

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

stĺpiky podľa odkazu z otázky sú vysoké 280 cm, výška oplotenia 200 cm.
takže tých 75 cm je v poriadku.
leda by ste z nich chcel rezať.

je tam i kontaktný formulár.
možno by stálo za úvahu ho použiť.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Melkor

A kolik centimetrů je reálných?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
xVinc

…jinak očekávám fundovanou odpověď na základě výpočtu (případně jak vypočítat), nebo odpověď s praxe, děkuji však i Vám za odpověď typu kontaktovat výrobce. Nerozšiřujme diskuzi podobnými příspěvky, takových bezvýznamných řečí jsou plná nejrůznější fora. Díky bezpředmětnému tlachání v 95% příspěvků jsem je přestal číst.

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Pokud to půjde do betonu, který by to snad ěl vydržet (to ale musíš vědět Ty), pak by s tím neměl být problém. Těch 75 je tam právě proot, aby to udržela zem. Pokud sloupek kvalitně zabetonuješ do něčeho pevného neměl by být problém.
A to budeš na ty sloupky v tom betonu vyvrtávat díry? Pokud teprv budeš betonovat ten sokl, proč tam ten sloupek nevrazíš celej? ěl bys o bez problémů s nějakým zkracováním…

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xVinc

Kdyby nebyl zabetonovaný tak to neřeším (Zase uplné pako nejsem), budu muset vysekat díru.

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xVinc

Samozřejmě bych je řezat musel. Jeden z mnoha výrobců mi odpověděl, že 75 cm je nezbytných (uvažují že sloupek bude obbetonovaný v hlíně, ale já jej umisťuji do betonového monolitu)

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

ako hlboký je ten monolit?
kľudne by som tých 75 cm dodržal, nič sa nestane.

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xVinc

1 šár ztraceného bednění, ze kterého je zeď vystavena, tzn. 25cm

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xVinc

Nákres: http://2i.cz/c0a2d0fa­29

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
honza19hk

dle tvého nákresu můžeš jít 60cm do země.
Jinak si dej pozor sloupek pokud bude zabetonován pouez v jedné řadě ztracenýho bednění,může při poryvu větru rozlomit kostku ztracenýho bednění a vyvrátit se. Už jsem to zažil..Tenhle plot má velkou plochu ,dej si práci s tím ho kloudně zabetonovat.
pokud budeš něco potřebovat napiš přes poštu.

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xVinc

…konečně rozumný názor, který něco říká – jeden šár bednění nestačí. Chtěl jsem jej umístit na tu zeď, ne před. Dík za odpověď.

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
honza19hk

Také jsem tohle jednou řešil. v případě že je tam podezdívka jako v tvém případě a potřebuješ tam dát sloupek,jsem to řešil tak je jsem v místě kde bude sloupek vyvoural kus podezdívky větší než je sloupek,sloupek usadil a zalil betonem. tím jsi slupek zasadil do podezdívky okolo.
V případě sloupku z trubky se dá použít i metoda jádrového vrtání,což u tohohle ale moc nejde vzhledem k rozměrům sloupku.

vit http://www.2i­.cz/7391e3c91a

před 3928 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek