odik

Jak hluboko pod vodní hladinu umístit vnitří filtr akvária?

Je lepší aby tryska vnitřního filtru byla spíš nahoře (nad hladinou či těsně pod hladinou) nebo co nejvíc u dna (filtr třeba i částečně položen v kamenné drti)? Nebo je to úplně jedno?
Doplňuji:
a případně proč 🙂

Nejlepší odpověď
dědapetr

V podstatě je to jedno,ale až v kamenné drti raději ne.Nejlepší je když trubička je otvorem tak půl nad hladinou,aby to nedělalo bublinky voda neprskala na horní sklo.

Doplňuji:
Takhle nějak:http://img.na­dapenny.com/t20/111­38/nadap043817674­540231.jpg

Další odpovědi
Ar

Odíku, taky záleží jaký vnitřní filtr používáš, jestli bublifuk (filtr povánený vzduchovacím motorkem) a nebo čerpadlo a jestli má čerpadlo zkrápěcí trysku (dešťovku) atd. Filtr ne jen že filtruje vodu v akváriu, ale zároveň vodu i okysličuje. Správně je filtr daný tak aby čeřil hladinu vody a zároveň nebyl „hlučný“
Pok používáš jen jedno zařízení v nádrži je potřeba aby výpusť filtu čeřila hladinu co nejdále od výputi. Pokud ho dáš nad hladinu, filtr je hlučnější a hladinu čeří je krátce, pokud ho dáš moc pod hladinu tak ji nečeří téměř vůbec. Výpust filtru se dává tak , vrchní hrana výpusti byla zároveň z hladinou, pak je filtr tichý a zároveň účinný. Tím čeřením vody se voda zárověň okysličuje a v nádrži není „stojatá“ voda což může vyvolat další problémy. Další věc jsou zkrápěcí rampy a filtry se spodní výpustí, ale o ty ti asi nejde.
Do kamené drti ho nedávej, na to jsou jiné filty, půdní.
Dal bych sem foto, ale nějak netuším jak.Škoda „jinde“ to jde.

chudst

Ar to popsal vynikajicne. Ja jen dodam, ze u koupeneho filtru by mel byt i navod. (Ja jsem ho tam mel, pise se v nem, ze by muj filtr mel byt max. dva centimetry pod hladinou.)