bolak

Jak hluboko by musel být člověk pod hladinou, aby mu neublížila kulka?

Jak hluboko by musel být člověk pod hladinou, aby mu neublížila kulka kterou by na něj vystřelil střelec kolmo dolů do vody?

Löwe: Z pistole, dejme tomu z kalašnikova, kdyby po mně někdo střílel až pojedu do Prahy, já skočil do Vltavy a on by střílel dál, do vody, tak do jaké hloubky se musím potopit, aby už ty kulky pro mě neměly žádné devastující účinky.

Nejlepší odpověď
Awe

Tohle se řešilo v bořičech mýtů…Zkoukni to a uvidíš.

Další odpovědi
anonym

Voda zastavuje kulku 1000× rychleji než vzduch, pokud střelec stojí přímo nad tebou, jsi +/- chráněný v hloubce 2,4 metru, pokud střelec střílí pod úhlem 30stupňů, jsi v bezpečí 0,9m pod vodou.

Zdroj: http://www.qu­ora.com/How-much-speed-does-a-bullet-lose-when-fired-into-water

setapouch

Ve Vltavě se stačí ponořit deset centimetrů pod hladinu, pak už tě neuvidí. A i čistá voda dost zkresluje, pravděpodobnost, že tě trefí, je minimální.

Löwe

Kulka z čeho?

Pár metrů. Něco okolo 3–5.