Jak hluboce mohou žaludeční šťávy narušit čich?

Znáte to, zvracení občas proběhne nosem ven.

Odpovědi
anonym

Krátkodobě ´silně´ – žaludeční šťávy mají výrazný ´pach´ a tedy mohou čichové buňky ochromit (snížit jejich citlivost – vnímavost). Navíc, při vyšším obsahu HCl (žaludeční šťávy ´nenaředěné´) mohou i poleptat sliznici v nose a tím čich omezit nebo vyřadit na delší dobu (a výrazněji).
Pokud už zvracet, je lepší nos (nosohltan) vynechat.
😉

Drap

Uplně, ale jen krátkodobě. Vše se brzy vrátí do normálu.

cochee

Tak to tě lituju, já teda zvracím v průměru jednou za několik let, ale pokud si dobře pamatuju, nosem mi to nešlo ještě ani jednou.