terry

Jak fungují samozapínací bezp.pásy v některých lux.autech?

Nechápu, jak se pásy upnou na druhé straně sedadla. Díky.
Doplňuji:
Jako, že ten pás jede přes stropní část?

Nejlepší odpověď
Nikkol

Pokud sedíte jako řidič, tak je po pravé straně pás napevno a po levé nadedveřmi v kolejničce. když si sednete, tak pás v kolejničce zajede pomalu jakoby za vás a tím vás připoutá. Alespoň tak to chápu já..

Další odpovědi
Rocker

Je to tak,jak píše Nikkol.Viděl jsem to v několika amerických autech.
Doplňuji:
Nad bočními dveřmi je kolejnička.Pás zajetý vpředu v místě vnějšího zrcátka.Po nastoupení řidiče (spolujezdce) vyjede v kolejničce nahoru dozadu na středový sloupek za řidiče(spolujez­dce).Je to jednoduchý,jen se to těžko vysvětluje:-)