odpomass

Jak fungují kurzy při sázení?

Mám na mysli například nedávno proběhnuvší volbu prezidenta ČR. Jeden kandidát měl v jednu chvíli u jedné sázkové společnosti kurz 1:2, druhý 1:7.
Co kdybych vsadila 1000,– na každého z kandidátů?
Pokud by vyhrál 1.kandidát, přišla bych o 2000,–, ale získala je zpátky díky vítezství prvního.
Pokud by vyhrál 2.kandidát, přišla bych o 2000,–, ale získala 7000,–.
Čili by se vyplatilo to alespoň zkusit. Nebo je to všechno jinak? …
Doplňuji:
Tedy já nevím, ale mně spíš přijde, že kurzy jsou u většiny kandidátů vyšší čísla, než 2. Čili kurzy jsou opravdu 1:7 a ne 1:1,7. Ale třeba špatně čtu…
http://aktual­ne.centrum.cz/blo­gy-a-nazory/komenta­re/grafika/2013/01/1­0/prezidentske-dostihy-zeman-u-sazkaru-stoupa-vzhuru/

Nejlepší odpověď
bolak

Na světě se využívaj v podstatě jen 3 typy kurzů, decimální, zlomkový a americký. Ten decimální se pak dá lehce převést na šanci „něco ku něčemu“, jenže je to obráceně než píšeš :) V prvním případě bys za vítězství dostala zpátky jen polovinu a v druhým případě sedminu toho co si vsadila, což by se ti moc nevyplatilo.

U nás se používaj kurzy decimální, tak jak píše Sickbreed, s tím že pokud jdou jenom dva kandidáti a maj stejný šance, může bejt kurz na každýho z nich maximálně 2,00. Při výhře pak dostaneš vyplacenou částku, která se rovna šástce kterou si vsadila násobenou kurzem kandidáta. Pokud prohraješ, peníze samozřejmě propadaj. Kurs 2,0 vs 2,0 ale v žádný sázkový kanceláři neuvidíš, protože bookmakeři počítaj s odchylkama v jinejch sázkovejch kancelářích a kurzy úmyslně snižujou. Ve virtuálních sázkovkách je možný dosáhnout návratnosti třeba 97%, u nás se to pohybuje od 80 do 85, takže v tvým případě by to byly kurzy na každýho z kandidátů třeba 1,85 a sázkovka na tom navíc vydělá strašný prachy.
Doplňuji:
Hm ,tak takhle pitomě napsaný sem to ještě v životě neviděl :)

Kurzy jsou vyšší než 2, ale to je normální, kurz se odvíjí od toho jaký má ten kandidát šance. Já to převedu na fotbal, protože s volbama by tě to mátlo :) Pokud je na nějakej tým kurz 7, znamená to že kdyby se hrálo 7 zápasů za sebou, tak tenhleten tým by statisticky vyhrál jen jeden zápas z těch sedmi. Tudíž pokud bys na nj vsadila 7× za sebou 1000Kš, 6× bys přišla o 1000Kč a tu poslední tisícovku bys rozmnožila na 7000,– a byla bys tam kde na začátku. Pokud měl zeman kurz 1,5, znamená to že by statisticky vyhrál dvě volby prezidenta ze tří.

Další odpovědi
SickBreed

Kurzy byly stoprocentn2 1,2 a 1,7 tudíž výhry jsou 1200 nebo 1700 což se ti při vsázce 2×1000 + 2×100 jako poplatek za sázku moc nevyplatí 🙂
Doplňuji:
*stoprocentně

Drap

Kurzy se mění samozřejmě v čase. Kdo si vsadil půl roku před tím než začala volba, měl podstatně lepší kurz, než ten co si vsadil těsně před druhým kolem

lukas.zmizik

kdepak, je to kurz 1.2 a 1.7…

tedy při sázce 1000 kč na prvního bys vyhrála 1.2 * 1000 = 1200 a na druhéhé 1.7 * 1000 = 1700

tak že kdybys vsadila na každého zvlášť 1000, dohromady 2000, byla bys v mínusu – kurzy se vždy stanovují tak, aby při sázce na obě strany najednou vyšlo minus – jinak by to nebyla sázková kancelář ale perpetum mobile

pro jednoduchost sem nezapočítával manipulační poplatek, který dělá něco kolem 5% ze vsazené částky
Doplňuji:
Může být kurz i 2 nebo víc. ale v tom případě čím větší kurz na jedné straně, tím menší na druhé…

Bývají i větší kurzy, třeba na to, že Iveta Bartošová bude chodit s Jágrem byl kurz 8000, což už je slušné. Jágr jak tohle zjistil, ponoukal sázkaře aby si vsadili a snažil se domluvit se s Ivetou aby s ním naoko chodila… Samozřejmě to sázkovka ihned stáhla…

dyscac

Ano, je to tak, jak říkáš. Jde to takhle udělat. Ale většin pak vyhraje někdo třetí (jako naschvál. Příklad z prezidentské volby: před prvním kolem byl favorit Zeman, 2. Fischer a 3. kníže. Já jsem v prvním kole prezidentské volby vsadil 100,– na Franze (kurz 1:60 – co kdyby náhodou) a 100,– na knížete (kurz 1:9). Hned na začátku druhého kola mi bylo jasné, že vyhraje Zeman, tak jsem na něj vsadil 660,– (kurz byl 2,6 / na knížete byl 1,5 cca), jenže to pak došlo i záskovkám, že vyhraje Zeman, tak se kurzy otočili a před koncem druhého kola byly kurzy přesně naopak. Naštěstí jsem to stihnul vsadit brzo, takže jsem měl čistý zisk přes 500. Ale i to sázení je spíš o náhodě, pokud nejsi členem nějakého gangu a nemáš spolehlivé info o podplacených zápasech.

bolak

Jinak ty kruzy jsou navzájem propojený, to 2,00 vs 2,00 byl jenom příklad.Pokud se jeden kurz sníží (hráč je favorit) třeba na 1,5, druhej kurz se zvýší automaticky na 3, což je logický, protože favorit vyhrává statisticky 2 ze 3 zápasů a outsider 1 ze 3. Ve skotský lize je třeba celtic, kterej je výrazně lepší než zbytek ligy a ve většině případů je na něj vypsanej kurz kolem 1,1 , což znamená že na soupeře by mohl být kurz až 10, ale ve fotbale jsou možný ještě remízy, takže jsou tam tři šance a pokud by byly týmy naprosto silově vyrovnaný, připadal by nejvyšší možnej kurz 3 na domácí, 3 na hosty a 3 na remízu.